Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Tańca (IADMS)

18 października 2013

W Seattle (USA) odbył się 23. Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Tańca (IADMS). Wśród uczestników spotkania byli specjaliści Carolina Medical Center: dr Robert Śmigielski (ortopeda), mgr Olga Korbolewska (fizjoterapeutka) i Magdalena Śmigielska (przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Medycyny Tańca).

 

Uczestnicy spotkania skupili się na przyczynach, sposobach leczenia i prewencji  urazów narządów ruchu u tancerzy, zapoznali się z wynikami ostatnich prac badawczych i ich zastosowaniem w treningu i leczeniu tancerzy, a także rozmawiali o psychologicznych i żywieniowych aspektach w profesjonalnym tańcu.

Podczas Kongresu dr Robert Śmigielski przedstawił opis przypadku diagnozy i leczenia złamania zmęczeniowego rzepki u profesjonalnej tancerki baletowej. Była to pierwsza w historii prezentacja wygłoszona przez Polaka na tym najbardziej prestiżowym branżowym kongresie.

 

Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Baletu Narodowego – najlepszego i największego zespołu baletowego w Polsce. Nasi lekarze i fizjoterapeuci na co dzień współpracują z artystami, uczestnicząc w próbach, zapobiegając urazom i zapewniając doraźną, jak i systemową opiekę ortopedyczną. Jest to jeden z niewielu funkcjonujących w świecie modeli kompleksowej współpracy między zespołem baletowym a kliniką ortopedyczną.

 

Wiedza i doświadczenie wypracowane podczas współpracy z Baletem Narodowym pozwalają nam rozwijać ofertę medyczną dla szerszych środowisk tancerzy, w ramach specjalnie dedykowanego im Centrum Medycyny Tańca. Już dzisiaj amatorscy i zawodowi tancerze korzystają z pakietu badań diagnostycznych, otrzymując indywidualnie opracowane wskazówki pozwalające minimalizować ryzyko urazu. Jeśli zmagają się z urazami, w Centrum Medycyny Tańca spotykają specjalistów, którzy rozumieją specyfikę ich problemów ortopedycznych.

 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z p. Magdaleną Śmigielską. E-mail: magdalena.smigielska@carolina.pl