Konsultacje oraz rehabilitacja kręgosłupa online

Nasi pacjenci mogą odbyć konsultację ortopedyczną lub konsultację neurochirurgiczną, a także rehabilitację kręgosłupa w domowym zaciszu! Oprócz tego nadal JESTEŚMY OTWARCI!

Konsultacja ortopedyczna lub neurochirurgiczna

W trakcie telekonsultacji lekarz – ortopeda lub neurochirurg – przeprowadza z pacjentem wywiad, na podstawie którego zaproponuje odpowiednie leczenie. W zależności od diagnozy może zlecić leczenie farmakologiczne albo skierować pacjenta na badania obrazowe lub rehabilitację (w placówce lub online). W ramach konsultacji pacjent może także skonsultować wyniki wcześniej wykonanych badań.

W przypadku osób, które są pacjentami naszej kliniki, lekarz może wystawić e-receptę na leki stałego brania, a także przedłużyć zwolnienie lekarskie w postaci e-zwolnienia, które honorowane jest przez pracodawcę i ZUS.

Rehabilitacja kręgosłupa online

Rehabilitacja online skierowana jest do pacjentów, którzy są po zabiegu operacyjnym wykonanym w naszej klinice oraz osób, które skarżą się na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Rehabilitacja kregosłupa w formie online zalecana jest też osobom, które pracują zdalnie przez 8 godzin w pozycji siedzącej lub półleżącej i odczuwają ból kregosłupa o charakterze przeciążeniowym.

Ćwiczenia na kręgosłup (trening online)

Treningi online odbywają się pod okiem fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego. Są one dedykowane wszystkim pacjentom, którzy chcą wrócić do aktywności po urazie lub operacji kregosłupa. Trening, który wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe, może zapobiec kontuzjom oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe, które najczęściej są skutkiem siedzącego trybu życia.

Ostry ból kregosłupa?

Nasza placówka w dobie pandemii jest otwarta. Zapewniamy pacjentom kompleksową pomoc w leczeniu schorzeń i urazów kręgosłupa – konsultacje specjalistyczne z ortopedą lub neurochirurgiem, rehabilitację oraz diagnostykę obrazową (rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, RTG i USG) i badania laboratoryjne. Wykonujemy zabiegi operacyjne – nasz Blok Operacyjny pracuje bez zmian.

Pacjentów, którzy doznali urazu kregosłupa lub cierpią na ostry ból kregosłupa, zapraszamy na OSTRY DYŻUR ORTOPEDYCZNY – czynny 24h 7 dni w tygodniu, również w święta i w weekendy.

Stawiamy na BEZPIECZEŃSTWO – wprowadziliśmy odpowiednie procedury, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Oto niektóre z nich:

  • każdy pacjent, który wchodzi do Carolina Medical Center, ma mierzoną temperaturę.
  • we wszystkich pomieszczeniach zamontowaliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji wraz instrukcją, jak prawidłowo odkażać ręce, oraz informacje, które przypominają o zachowaniu dystansu społecznego.
  • wszyscy pracownicy: personel medyczny oraz pracownicy administracji mają dostępne środki ochrony własnej – maseczki, przyłbice, jednorazowe rękawiczki oraz fartuchy ochronne (w zależności od pełnionej funkcji).
  • zatrudniliśmy dodatkowy personel, który na bieżąco dezynfekuje powierzchnie i sprzęty, z którymi na co dzień mają kontakt zarówno pacjenci, jak i pracownicy Carolina Medical Center.
  • dbamy o regularne wietrzenie pomieszczeń – gabinetów oraz sali rehabilitacji.
  • staramy się, aby konsultacje oraz rehabilitacje były umawiane w odpowiednich odstępach czasowych w celu ograniczenia kontaktu z innymi pacjentami, np. w szatni czy w poczekalni.

Zadzwoń i umów się na wizytę – online lub na miejscu! 22 35 58 201.