Nowoczesne technologie w endoprotezoplastyce

12 kwietnia 2013

 

W nadbałtyckich Rowach zakończyła się kolejna odsłona Pomorskiej Wiosny Ortopedycznej. Tegoroczne sympozjum zgromadziło lekarzy ortopedów zainteresowanych problematyką alloplastyki stawów. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali wykładowcy z renomowanych ośrodków medycznych, w tym także dr Jacek Laskowski – specjalista II st. ortopedii i traumatologii, związany z Carolina Medical Center.

Dr Laskowski podzielił się wiedzą zdobytą podczas 10 lat owocnych doświadczeń w kapoplastyce stawu biodrowego metodą BHR (link do FANTOM/BIODRO/KAPOPLASTYKA) (Birmingham Hip Replacement). Przedstawił także kierunki rozwoju protezoplastyki stawu kolanowego.

Dr Jacek Laskowski na co dzień konsultuje i operuje pacjentów w Carolina Medical Center. Proteza BHR należy do najbezpieczniejszych stosowanych współcześnie protez stawu biodrowego – wskaźnik powikłań po operacjach przeprowadzanych przez dr Laskowskiego nie przekracza 1%. Więcej informacji na temat kapoplastyki stawu biodrowego metodą BHR znajdziesz tutaj. (link do FANTOM/BIODRO/KAPOPLASTYKA)