Otwarcie nowego Oddziału Chirurgii Dziecięcej

7 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowego Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Carolina. Jest to znaczący krok w rozwoju kompleksowej opieki i leczenia młodych pacjentów. Nasz nowy oddział to przestrzeń, która łączy nowoczesność z komfortem, oferując aż 15 łóżek dla dzieci.

Każdy z pokoi szpitalnych został starannie zaprojektowany z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. W każdym z nich znajduje się miejsce do odpoczynku dla rodzica, prywatna łazienka oraz telewizor, co ma na celu stworzenie atmosfery sprzyjającej szybkiemu powrotowi do zdrowia.

Nasza placówka już od ponad roku świadczy usługi w ramach Ostrego Dyżuru Chirurgii Dziecięcej, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto oferujemy również planowe konsultacje ortopedyczne, chirurgiczne, laryngologiczne oraz diagnostykę obrazową. Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w leczeniu najmłodszych pacjentów, co pozwala nam zapewnić najwyższą jakość opieki medycznej.

Otwarcie nowego oddziału Chirurgii Dziecięcej to dla Szpitala Carolina ważny krok w kierunku zapewnienia dzieciom możliwości leczenia chirurgicznego w komfortowych i przyjaznych warunkach. Specjalizujemy się w procedurach z zakresu chirurgii, laryngologii, urologii oraz ortopedii dziecięcej w trybie jednodniowym. 

Wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i spokoju szczególnie związane z zabiegami na bloku operacyjnym. Rodzice mogą przebywać z dzieckiem aż do czasu jego zaśnięcia przed zabiegiem (indukcja znieczulenia), a także są obecni podczas wybudzania na sali pooperacyjnej.

Nasze główne cele to skrócenie czasu oczekiwania na zabieg oraz dostosowanie daty operacji do potrzeb opiekuna pacjenta. Dzięki efektywnej organizacji oddziału jesteśmy w stanie zapewnić szybkie terminy zabiegów. Pacjenci mają także możliwość powrotu do domu tego samego dnia, unikając długotrwałej hospitalizacji.

W naszej klinice, rozumiemy, jak istotna jest atmosfera dla zdrowia i samopoczucia pacjentów. Nasz zespół medyczny od lat skutecznie leczy najbardziej skomplikowane schorzenia wśród najmłodszych pacjentów. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie, a lekarz prowadzący dokładnie tłumaczy zarówno dziecku, jak i jego rodzicom całą ścieżkę postępowania leczniczego.

Podczas wczorajszej uroczystości gościliśmy Panią Prezes Grupy LUX MED Annę Rulkiewicz. Wraz z nią wstęgę przecinała Pani Prezes Szpitala Carolina i Optimum Izabella Murawska oraz Ordynator Laryngologii Paweł Szwedowicz.