Paley European Institute rozpoczął współpracę z Carolina Medical Center

5 listopada 2018

Piętnaście skomplikowanych operacji przeprowadził w Polsce zespół Paley Institute, zajmujący się leczeniem najbardziej złożonych schorzeń ortopedycznych u dzieci. Mali pacjenci, cierpiący na poważne wady układu mięśniowo-szkieletowego, poddani zostali skomplikowanym operacjom rekonstrukcyjnym, które w części przypadków ratowały kończynę przed amputacją. Dzięki temu mają szansę na normalny rozwój i chodzenie na własnych nogach. Operacje odbyły się w warszawskiej klinice ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center.

Dr Dror Paley i dr David Feldman to światowej rangi ortopedzi – eksperci w leczeniu deformacji, obecnie najbardziej doświadczeni chirurdzy w dziedzinie wad wrodzonych i nabytych układu ruchu. Wykonują ponad 1500 zabiegów rocznie. Doktor Paley jest autorem ponad 120 publikacji oraz wielu podręczników dotyczących rekonstrukcji kończyn w takich schorzeniach, jak niedorozwój kości udowej, brak kości strzałkowej czy brak kości piszczelowej. Doktor Feldman natomiast zajmuje się w szczególności chirurgią kręgosłupa, leczeniem skolioz, artrogrypozy, mózgowego porażenia dziecięcego oraz deformacji towarzyszących zespołom wrodzonym.

Jeszcze do niedawna pacjenci z Polski oraz towarzyszący im opiekunowie, by móc skorzystać z konsultacji i operacji u tych lekarzy, musieli jeździć na leczenie do instytutu na Florydzie. Wiązało się to z wielkimi kosztami. Powstanie w Polsce filii amerykańskiego instytutu w postaci Paley European Institute umożliwiło przyjazd dr. Paley’a
i dr. Feldmana do Warszawy, gdzie w ciągu 3 dni przeprowadzili aż piętnaście operacji! Wspierał ich zespół polskich lekarzy, m.in. dr Michał Deszczyński oraz dr Tomasz Albrewczyński z Paley European Institute wraz z zespołem lekarskim z Carolina Medical Center.

Ogromnie się cieszę z nawiązania współpracy z prestiżowym Paley Institute. Jej najmocniejszym filarem jest wspólne przeświadczenie o tym, że w medycynie nie ma rzeczy niemożliwych. Ciągły rozwój i podążanie za najnowszą wiedzą to idee, które przyświecają lekarzom Carolina Medical Center i Paley Institute w codziennej pracy – mówi Izabella Murawska-Chojnowska, Prezes Zarządu Carolina Medical Center.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszych zabiegów wykonanych w Polsce. Współpraca z zespołem Carolina Medical Center idzie w parze z naszym motto „You deserve the best” – mówi Michał Deszczyński z Paley Europen Institute. O wyborze placówki zadecydowało przede wszystkim doświadczenie zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego, wyposażenie bloku w najlepszej jakości sprzęt oraz wysokie standardy szpitala w opiece pooperacyjnej – dodaje.

Zoperowani na przełomie sierpnia i września pacjenci czują się dobrze. Zabiegi przebiegły pomyślnie. Przed dziećmi i ich najbliższymi jeszcze bardzo długa droga do pełnej funkcjonalności, ale jednak ten pierwszy najważniejszy krok do odzyskania zdrowia został wykonany z należytą starannością i na prawdziwie światowym poziomie!