Pobierz bezpłatny poradnik i
ciesz się zdrowym
kręgosłupem

Tematem przewodnim poradnika jest profilaktyka i leczenie kręgosłupa. Powodów ku temu jest kilka. Po pierwsze pandemia i związana z nią ograniczona aktywność sprzyja dolegliwościom bólowym kręgosłupa, co potwierdzają najnowsze badania przeprowadzane wśród osób, które przeszły na zdalny tryb pracy*. Ponadto z ankiety wykonanej na zlecenie naszej kliniki wynika, że 84% Polaków doświadczyła bólu kręgosłupa, a co gorsza... zaledwie połowa podjęła leczenie**.

Pobierz poradnik
Poradnik pisany przez ekspertów

Poradnik został stworzony w oparciu o wywiady, których udzielili specjaliści z kliniki Carolina Medical Center – ortopedów, neurochirurgów, fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dowiesz się, na co zwrócić uwagę w trakcie domowych porządków i jak zadbać o kręgosłup nie tylko od święta. Doradzamy od czego zacząć uprawianie sportu i jakie aktywności lubi nasz kręgosłup. Rozwiewamy także wątpliwości naszych Pacjentów i odpowiemy na pytanie, do jakiego specjalisty udać się z bólem kręgosłupa.

Porcja wiedzy o leczeniu kręgosłupa

Przeczytasz o dyskopatii szyjnej oraz o jednej z najmniej inwazyjnych metod operacyjnych kręgosłupa. Dlaczego endoskopia to „zabieg przez dziurkę od klucza”?

* Wpływ pandemii koronawirusa SARS-COV-2 na częstość występowania i nasilenie bólów kręgosłupa lędźwiowego w grupie pracowników biurowych przeniesionych do pracy zdalnej. Physiotherapy Review TOM XXIV NR 4 / 2020. Mariusz Kanarek, Zbigniew Wroński, Jolanta Oleksiak, Adrian Kużdżał.
** Badanie ilościowe, realizowane techniką CAWI przeprowadzone przez IQS na zlecenie Carolina Medical Center w dniach 28.09 – 02.10.2017 roku. Przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 30-65 lat.