Polscy ciężarowcy pod opieką specjalistów Carolina Medical Center

20 czerwca 2013

Reprezentacja Polski sztangistów i sztangistek przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw świata (Wrocław, 20-27 października br.). Opiekę medyczną nad najlepszymi polskimi ciężarowcami zapewniają specjaliści Carolina Medical Center. Dr Daniel Kopko przebywa z kadrą seniorów na zgrupowaniu w Zakopanem. Fizjoterapeutka Anna Wolańska nie odstępuje kadry kobiecej, trenującej w Spale.

Nasi specjaliści wspierają proces treningowy zabiegami fizjoterapeutycznymi, dbają o regenerację organizmów po wysiłku oraz odnowę biologiczną zawodniczek i zawodników. Prowadzą również działania profilaktyczne, mające na celu wczesne wykrycie potencjalnych i już instniejących urazów.

Dr Daniel Kopko jest ortopedą – traumatologiem sportowym w Carolina Medical Center. Mgr Anna Wolańska specjalizuje się w fizjoterapii i przygotowaniu motorycznym.

Carolina Medical Center zapewnia opiekę medyczną polskim ciężarowcom w ramach długofalowej współpracy z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia medycyny sportowej, kluczowe dla optymalnego przygotowania zawodników do sukcesu sportowego. Naszym wspólnym celem są medale Igrzysk Olimpijskich dla polskich ciężarowców w Rio de Janeiro w 2016 roku.