Program praktyk w Carolina Medical Center

08 sierpnia 2021

Carolina Medical Center, jako pierwszy prywatny ośrodek ortopedyczny w Polsce, 26 lipca 2002 roku otrzymała akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji z ortopedii i traumatologii oraz staży kierunkowych w tej dziedzinie. Oferta edukacyjna Carolina Medical Center skierowana jest dla wszystkich lekarzy i fizjoterapeutów, pragnących poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie o najnowocześniejsze rozwiązania medyczne w ortopedii i traumatologii narządu ruchu i medycyny sportowej. A także dla studentów, którzy dopiero przygotowują się do zawodu lekarza.

Przez okres wakacji w naszej klinice na stażach specjalistycznych przebywa 6 studentów. Jednym z nich jest Piotr Lenckowski, student V roku medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Przez ostatni miesiąc Piotr pracował ze specjalistami kliniki, zdobywając praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnej ortopedii. Pod koniec swoich praktyk udzielił nam krótkiego wywiadu na temat swojej pracy w Carolina Medical Center.

1. Piotrze, jesteś studentem Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Dlaczego zdecydowałeś się na praktyki w naszej klinice w Warszawie?

Znałem dobre opinie na temat tego miejsca. Gdy dowiedziałem się, że Carolina Medical Center poszukuje praktykantów i rezydentów postanowiłem się zgłosić i zostałem przyjęty. Początkowo miałem tu być tylko dwa tygodnie, jednak bardzo polubiłem to miejsce i pracę tutaj. Gdy zaproponowano mi przedłużenie praktyk o dodatkowe dwa tygodnie - bez wahania się zgodziłem. 😊

DSC07889a-555x313

2. Jak wyglądała Twoja praca podczas praktyk w Carolina Medical Center?

Mój dzień w klinice zaczynał się o 7:30 rano. Miałem za zadanie przygotować salę operacyjną do pierwszego zabiegu. Na początku przygotowywałem stół w zależności od specyfikacji operacji. Jeśli podczas zabiegu był potrzebny np. rentgen, to zajmowałem się przygotowaniem sprzętu, uzupełnieniem dokumentacji medycznej itp. Gdy zaczynałem, bardzo mi w tym pomagali starsi rezydenci, z każdym dniem było coraz lepiej. Podczas operacji, stałem bardzo blisko operatora, czasem mu asystowałem. To było niesamowite doświadczenie, poczuć klimat bloku operacyjnego, współpracy personelu medycznego na sali, zobaczyć pełne skupienie wszystkich na danym zabiegu.

3. Co Ci się najbardziej podobało?

Miałem okazję pracować z wieloma specjalistami, być przy wielu zabiegach. Szczególnie podobały mi się zabiegi polegające na wstawieniu protez kolanowych, stawów skokowych oraz repozycje. Bardzo dobrze wspominam współpracę z dr. Andrzejem Komorem - podczas zabiegów, wszystko mi tłumaczył, odpowiadał na każde moje pytanie. Cały personel medyczny bardzo mi zaimponował swoim podejściem. Wszyscy byli dla mnie bardzo wyrozumiali, nie krępowałem się zadawać pytań. Zostałem bardzo przyjaźnie przyjęty.

DSC07891a-555x313

4. Czy chciałbyś przyjechać tu także w przyszłym roku?

Mam nadzieję, że uda mi się przyjechać w przyszłym roku tutaj do kliniki w Warszawie. Jednak cieszę się, że klinika ma swoją filię także w moim rodzinnym mieście w Gdańsku, chciałbym odbyć praktyki też na Pomorzu.

5. Jak planujesz spędzić resztę wakacji?

Przez ostatnie 5 lat podczas wakacji pracowałem jako instruktor kitesurfingu oraz windsurfingu na Półwyspie Helskim. W tym roku miałem być tam całe wakacje, ale zdecydowałem aby pierwszy miesiąc wakacji spędzić na praktykach w Carolina Medical Center i absolutnie tego nie żałuję. Przyjazd tutaj to była moja najlepsza decyzja. 🙂