Promocja w Centrum Treningowym CMTS

Promocja w Centrum Treningowym CMTS

5 stycznia 2018

Nowy Rok – to nowe wyzwania i nowe postanowienia! Większość decyduje się wówczas na zmiany w swoim życiu – jedni rzucają palenie, zmieniają swoją dietę, inni zaczynają zdrowo się odżywiać oraz rozpoczynają ćwiczyć!

Mamy dla Was wyjątkowa ofertę! Przy zakupie treningu indywidualnego w Centrum Treningowym CMTS oraz podaniu hasła: „PROMOCJA CMTS” otrzymacie analizę składu ciała BIA oraz badanie funkcjonalnej sprawności fizycznej FMS w prezencie.

Spieszcie się! Promocja trwa do 31 stycznia 2018 r.!

Co to jest FMS?

FMS (ang. Functional Movement Screening) to metoda badania przesiewowego, która pozwala ocenić funkcjonalną sprawność fizyczną oraz zweryfikować poprawność i efektywność wzorca ruchowego za pomocą siedmiu testów! Dzięki niemu możliwe jest określenie występowania słabych punktów łańcucha kinematycznego oraz możliwa jest ocena prawdopodobieństwa doznania kontuzji w trakcie aktywności fizycznej.

Do przeprowadzenia badań wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, do którego zaliczyć można m.in. kijek długi/krótki wraz z miarką, poprzeczkę, czy deskę pomiarową.

W skład siedmiu ćwiczeń wchodzi: głęboki przysiad, przejście przez płotek, wypad w linii, ruchomość kompleksu brakowego, aktywny wyprost kończyny dolnej, stabilizacja tułowia, stabilizacja rotacyjna.

Badania może wykonać każdy, kto chce poznać możliwości funkcjonalne swojego organizmu. FMS przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak i zawodowych sportowców!

Czym jest analiza składu ciała (BIA)?

BIA (ang. Bioelectrical Impedance Analysis) – bioimpedancja elektryczna pozwala przeanalizować skład ciała pod kątem masy tkanki mięśniowej, tłuszczowej i beztłuszczowej oraz zawartości wody. W czasie badania mierzona jest masa ciała i kości. Określony jest również wiek metaboliczny i dobowe zapotrzebowanie na energię. Analiza składu ciała umożliwia określenie wskaźnika trzewnej tkanki tłuszczowej, podstawowej przemiany materii oraz wskaźnika masy ciała w stosunku do wzrostu.

Badanie składu ciała metodą BIA ma zastosowanie w dietetyce – w diagnozowaniu otyłości, nadwagi, niedowagi i problemów zdrowotnych. Dodatkowo dzięki niej możliwe jest stałe monitorowanie leczenia dietetycznego i dopasowanie indywidualnego planu żywieniowego i treningowego.

CMTS_FMS_BIA_promocja-600x318

Chcesz wiedzieć więcej?

ZADZWOŃ +48 22 35 58 200.