Schorzenia nowotworowe kości i tkanek miękkich

24 maja 2013

CMC_Lech Karwicki

W Busku-Zdroju odbyła się konferencja naukowa „Onkologia i reumatologia—wspólne problemy, wspólne rozwiązania”. Uznani polscy specjaliści dyskutowali o metodach rozpoznania i terapii chorób nowotworowych, które nierzadko przenikają się z innymi schorzeniami natury ortopedycznej i reumatologicznej. W dwudniowym spotkaniu wziął udział dr n. med. Lech Karwicki z Carolina Medical Center.

Dr Lech Karwicki ma wieloletnie doświadczenie w operacyjnym leczeniu schorzeń nowotworowych kości i tkanek miękkich. Wraz z grupą specjalistów Carolina Medical Center prowadzi leczenie m.in. zmian guzopodobnych, guzów łagodnych, wyrośli i torbieli kostnych Z zespołem specjalistów kliniki współpracują renomowani patolodzy z innych ośrodków.

Leczenie operacyjne chorób nowotworowych w Carolina Medical Center bazuje na wcześniejszej szczegółowej diagnostyce obrazowej. Klinika skupia radiologów specjalizujących się w diagnostyce obrazowej układu kostnego i tkanek miękkich. Badania usg, rtg, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny przeprowadzane są przy użyciu najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego, dostosowanego do potrzeb pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu.

W Carolina Medical Center przykładamy szczególną wagę do długofalowej opieki nad pacjentami. Prowadzimy stały monitoring medyczny naszych pacjentów onkologicznych, pomagając im w jak najszybszym powrocie do zdrowia i pełni formy.