Springer publikuje przełomową teorię budowy WKP

20 maja 2014

 

Nakładem wydawnictwa Springer ukazała się właśnie książka poświęcona rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Monografia prezentuje najnowsze odkrycia i praktyczne rozwiązania, autorstwa uznanych światowych autorytetów. Książkę otwierają rozdziały poświęcone anatomii WKP, a w nich przełomowa teoria budowy anatomicznej więzadła firmowana przez dr. Roberta Śmigielskiego i jego zespół: dr Urszulę Zdanowicz, dr. Michała Drwięgę oraz prof. Bogdana Ciszka.

Tytuł jest rekomendowany przez ESSKA (European Society of Sport Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy) i stanowi kluczową w skali globalnej publikację dla specjalistów w dziedzinie rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Tylko w ciągu pierwszych czterech dni od wydania nabywców znalazło prawie 4000 egzemplarzy książki na całym świecie.

To prestiżowe wydawnictwo jest kolejnym dowodem uznania kompetencji specjalistów Carolina Medical Center przez międzynarodowe środowisko. Koncepcja budowy anatomicznej WKP autorstwa dr. Śmigielskiego jest dziś gorącym tematem w światowej ortopedii i zapewne odciśnie trwałe piętno na metodologii rekonstrukcji tego więzadła.

Więcej o odkryciu dr. Śmigielskiego można przeczytać i posłuchać tutaj.

Książka „Anterior Cruciate Ligament Reconstruction – A Practical Surgical Guide” dostępna jest na stronie wydawcy.