Stawiamy na bezpieczeństwo!

4 sierpnia 2020

Drodzy pacjenci!

Profilaktyka w przypadku koronawirusa, jak i innych chorób przenoszonych drogą kropelkową (np. grypa), jest bardzo ważna i nie można jej lekceważyć. Prosimy o stosowanie się do poniższych zasad w placówkach Carolina Medical Center, abyśmy mogli razem zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

  • Chroń siebie i innych przed zachorowaniem: NOŚ MASECZKĘ – każdy pacjent oraz osoby towarzyszące, a także pracownicy Carolina Medical Center są zobowiązani do zakrywania nosa i ust w naszym szpitalu. Stosowanie maseczek ma na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mówi o tym m.in. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. oraz informacja od Biura Rzecznika Praw Pacjenta, która podkreśla, że wymóg stosowania maseczek/przyłbic wynika m.in. z obowiązującej pacjentów współodpowiedzialności za zdrowie pozostałych pacjentów i pracowników placówek jako grup szczególnie narażonych na ryzyko zakażenia. >>czytaj więcej<<

Covid-19 testing in hospital. An old woman doctor with a face shield and a protection mask explained the procedure before the examination to the young patient.
  • Przyjdź bez osób towarzyszących – ograniczamy liczbę osób, przebywających w naszej klinice, dlatego do odwołania na terenie Carolina Medical Center mogą przebywać jedynie pacjenci. Nie dotyczy to rodzica dziecka, który jest pacjentem naszego szpitala, czy osoby towarzyszącej pacjentowi niesamodzielnemu, który wymaga opiekuna.
  • Zdezynfekuj ręce i zmierz temperaturę – po wejściu na teren szpitala Carolina Medical Center zdezynfekuj ręce oraz podejdź do stanowiska triagowego, w celu dokonania pomiaru temperatury ciała.
  • Zachowaj bezpieczną odległość – oczekując na wizytę lekarską lub rehabilitację zachowaj co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób.