Udany rok dla Jacka Czecha

27 grudnia 2013

 

Autorski program treningowy, który przygotowaliśmy i realizujemy z Jackiem Czechem, wielokrotnym medalistą mistrzostw świata w pływaniu w klasie S2, przynosi wymierne rezultaty. Już na tegorocznych mistrzostwach Polski Jacek przepłynął 100m stylem dowolnym blisko 7 sekund szybciej niż podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Jesteśmy przekonani, że to nie jest kres jego możliwości.

Zapewniliśmy Jackowi taki sam standard przygotowania motorycznego, jakim cieszą się najlepsi zawodowi sportowcy. Przygotowany przez specjalistów kliniki autorski system treningowy CMTS (Carolina Medical Training System), łączy w sobie elementy treningu funkcjonalnego, core stability, treningu siłowego i sensomotorycznego.
„Na tym etapie przygotowań skupiliśmy się z Jackiem nad budowaniem siły która zwiększa się z treningu na trening. Pracujemy na najlepszej i najnowocześniejszej linii sprzętu którego ruchy można poprowadzić w każdej wymaganej płaszczyźnie dostosowanej do wybranej dyscypliny sportowej” – mówi Szymon Kopko, fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego w CMC.

Należy przyznać, że trening nie byłby tak skuteczny bez uporu i potężnej motywacji Jacka, który na każdej sesji daje z siebie 120%. Praca z tak zdyscyplinowanym sportowcem to sama przyjemność.

Wyraźny progres wyników Jacka Czecha nie umknął uwadze portalowi insidethegames.biz, poświęconemu rywalizacji olimpikskiej. W wypowiedzi dla serwisu Jacek docenił zalety współpracy ze specjalistami Carolina Medical Center.

W nadchodzącym roku Jackowi życzymy równie spektakularnych postępów sportowych. Na pewno będzie mógł liczyć na naszą pomoc!