Wykład prof. Badylaka

29 stycznia 2020

Wczoraj, na zaproszenie dr Urszuli Zdanowicz – Kierownika Naukowego w Carolina Medical Center, naszą klinikę odwiedził profesor Stephen Badylak, który kieruje McGowan Institute for Regenerative Medicine Uniwersytetu w Pittsburgu. Profesor Badylak jest jednym z najwybitniejszych naukowców zajmujących się medycyną regeneracyjną i macierzami pozakomórkowymi (ECM).

W trakcie wykładu podzielił się swoją wiedzą z ortopedami, radiologami i fizjoterapeutami. Opowiedział o najnowszych trendach w regeneracji tkanek oraz zastosowaniu membrany ECM do odtwarzania ciągłości ścięgien i mięśni.

Ponadto we wczorajszym wydaniu Panoramy na antenie TVP2 poruszono temat medycyny regeneracyjnej. O wykorzystaniu macierzy pozakomórkowej w regeneracji mięśni opowiadali: dr Zdanowicz, prof. Stephen Badylak oraz prof. dr hab. Zdzisław Gajewski.

Zachęcamy do obejrzenia materiału: http://panorama.tvp.pl/46396434/sukces-medycyny-regeneracyjnej

Prof.-Badylak_wykład_28012020-555x313

Na zdjęciu od lewej: prof. dr hab. Zdzisław Gajewski, prof. Stephen Badylak, dr Urszula Zdanowicz, dr Łukasz Luboiński, prof. dr hab. n. med. Zygmunt Pojda, dr Andrzej Komor, dr Adrian Rymarczyk.