Zachęcajmy najmłodszych do sportu!

18 października 2014

Radiowa „Trójka” zainaugurowała cykl audycji „Sport. Młoda Generacja”, stawiając sobie za cel uświadomienie rodziców, jak istotna dla rozwoju ich dzieci jest regularna aktywność ruchowa. W pierwszej odsłonie cyklu głos zabrała dr Urszula Zdanowicz, ortopeda z Carolina Medical Center.

Postawienie na aktywność sportową już od najmłodszych lat znakomicie zaprocentuje w dorosłym życiu. Badania dowodzą, że regularna aktywność ruchowa u dziecka zmniejsza u niego ryzyko zawału serca, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, jak i depresji w życiu dorosłym. Z badań wiemy również, że sport – w rozsądnym wymiarze – prowadzi do pogrubienia chrząstki w stawie kolanowym dziecka. Dr Zdanowicz wskazuje także na wpływ uprawiania sportu na walory mentalne i charakter dziecka – sport uczy wszak rywalizacji, sztuki wygrywania i przegrywania, szacunku dla rywala. Warto więc zachęcać dzieci do sportu już od najmłodszych lat!

W soboty o godzinie 8.20 w Programie III PR Krzysztof Łoniewski i jego goście podpowiadać będą m.in. jakie sporty uprawiać i gdzie, jak zmodyfikować dietę, jak też kształtować sportowe nawyki wśród najmłodszych. Carolina Medical Center będzie wspierać tę inicjatywę.