27 grudnia 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu „Trening medyczny w sporcie i treningu personalnym”, które odbędzie się w dniach 9-11 lutego 2018 r. Przeznaczone jest ono dla trenerów personalnych, instruktorów sportowych i fizjoterapeutów. Szkolenie organizowane jest przez Carolina Medical Center, a wykładowcami będą specjaliści w dziedzinie treningu medycznego. Wśród nich:

Lekarz kadry narodowej w pływaniu. Instruktor pływania, narciarstwa oraz żeglarstwa. Współpracuje z paraolimpijczykami (Jacek Czech, Wojciech Makowski). Autor wielu wykładów na polskich i międzynarodowych konferencjach. W latach 2013-2016 członek zespołu lekarskiego kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów. Główne zainteresowania to leczenie urazów barku, kolana oraz mięśni.

cmc_szkolenie_trening_medyczny_w sporcie_treningu_personalnym

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor publikacji naukowych w czasopiśmie Medycyny Sportowej. Były zawodnik Juniorskiej Kadry Polski w Podnoszeniu Ciężarów, medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Fizjoterapeuta Kadry Narodowej Kobiet do lat 20 i 23 w Podnoszeniu Ciężarów podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorek do lat 20 oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23 w 2013, członek sztabu szkoleniowego Kadry Polski Juniorów do lat 17 w 2014.
Praktykę terapeutyczną prowadzi w oparciu o model biomechaniczny i neurofizjologiczny ludzkiego ciała. Interesuje się kontrolą motoryczną oraz zjawiskami biologicznym zachodzącymi w organizmie stymulowanymi przez ruch, zarówno pasywny jak i czynny.

  • Dorian Łomża – trener przygotowania motorycznego, instruktor kulturystyki i lekkiej atletyki z Carolina Medical Center.

Na co dzień pracuje z zawodnikami na najwyższym poziomie sportowym: odpowiada za ich przygotowanie fizyczne. Łączy wiedzę z zakresu fizjoterapii, treningu funkcjonalnego, biomechaniki i fizjologii wysiłku fizycznego. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami sportowymi w Polsce i za granicą.
Współpracuje z Oktawią Nowacką, która w 2016 roku w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym. Przygotowuje zawodniczkę od strony funkcjonalnej i siłowej.
Przygotowywał do igrzysk mistrzynię świata w szermierce, czterokrotną uczestniczkę igrzysk olimpijskich Aleksandrę Sochę. Współpracuje z Jackiem Czechem, paraolimpijczykiem, mistrzem świata i Europy w pływaniu stylem grzbietowym. Dzięki wiedzy z zakresu treningu funkcjonalnego i fizjoterapii pomógł Wicemistrzowi Europy w biegu na 800m Arturowi Kuciapskiemu w powrocie do zdrowia po poważnej kontuzji. Współpracuje m.in. z Polskim Związkiem Zapaśniczym, Polskim Związkiem Kajakowym, Polskim Związkiem Pięcioboju Nowoczesnego.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat, potwierdzający nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie treningu medycznego.

ZAPISY NA SZKOLENIE WKRÓTCE!

Więcej informacji na:  https://carolina.pl/dla-personelu-medycznego/kursy-i-szkolenia/szkolenie-trening-medyczny-sporcie-treningu-personalnym/