Zdrowa Rywalizacja - sportowiec vs dziennikarz w CMC i LUX MED

23 września 2014

Kilka dni temu emocjonowaliśmy się piękną sportową rywalizacją i Mistrzostwem Świata zdobytym przez naszych siatkarzy. Niemal równolegle rozstrzygnęliśmy rywalizację, która odbyła się w Carolina Medical Center i LUX MED. Naprzeciwko siebie stanęli: siatkarz Michał Bąkiewicz i dziennikarz sportowy Przemysław Iwańczyk.

Postanowiliśmy sprawdzić potencjalne różnice i podobieństwa pomiędzy olimpijczykiem – wicemistrzem świata z 2006 roku oraz pasjonatem sportu. Obaj Panowie aktywnie uprawiają sport – jeden zawodowo, drugi – dla przyjemności. Obaj też pasjonują się siatkówką – jeden na boisku przez wiele lat na pozycji przyjmującego Reprezentacji Polski, drugi – relacjonując wydarzenia z krajowych i zagranicznych aren dla największych polskich mediów.

Przemysław Iwańczyk i Michał Bąkiewicz skorzystali z oferowanego przez Carolina Medical Center pakietu badań diagnostyki funkcjonalnej oraz dostępnego w LUX MED pakietu Bezpieczne Uprawianie Sportu Kardio+. Jak przebiegły badania można obejrzeć tutaj.

Zaprezentowane na konferencji prasowej wyniki w obecności naszych bohaterów omówili specjaliści z Carolina Medical Center: dr Michał Drwięga i mgr Magdalena Syrek, a także eksperci Grupy LUX MED: dr Beata Przybycień-Łyszczyk i dr n med. Grzegorz Juszczyk. W panelu wziął również udział Sekretarz Generalny PKOI Adam Krzesiński, a rozmowie przysłuchiwali się przedstawiciele mediów, m.in. Przeglądu Sportowego, Polskiego Radia i RMF FM.

Poprzez „Zdrową Rywalizację” pragniemy podkreślić nasze partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim, intensywny rozwój w obszarze medycyny dla sportu, a przede wszystkim – znaczenie programów profilaktycznych w sporcie. CMC i LUX MED oferują w pełni kompleksową diagnostykę sportową, nie tylko dla zawodowców, ale też dla tych wszystkich, którzy sport uprawiają amatorsko. O dostępnych w Carolina Medical Center badaniach diagnostyki funkcjonalnej dla aktywnych można przeczytać tutaj.