Kształcimy pokolenia przyszłych lekarzy
Od początku powstania, celem Carolina Medical Center było stworzenie miejsca, którego zadaniem jest kształcenie przyszłych pokoleń lekarzy i fizjoterapeutów. Obecnie jesteśmy wiodącym ośrodkiem ortopedycznym w Polsce z ponad 20-letnim doświadczeniem, w którym prowadzimy specjalizacje i staże kierunkowe z ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz fizjoterapii. Nasi specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczaniem uczestnicząc jako prelegenci w wykładach organizowanych przez największe ośrodki naukowe w Polsce i na świecie. Pełnią również funkcję Kierowników Naukowych w kursach praktycznych (kadawerowych), dzieląc się swoimi umiejętnościami i wiedzą praktyczną nabytą w trakcie pracy na bloku operacyjnym.
Jesteśmy pierwszą prywatną placówką medyczną w Polsce, która 26 lipca 2002 roku otrzymała akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Studenckie koło naukowe przy Carolina Medical Center
Studenckie Koło Naukowe przy Carolina Medical Center (SKN) zrzesza przyszłych lekarzy, zainteresowanych tematyką ortopedii i medycyny sportowej, oraz fizjoterapeutów. SKN rozpoczęło działalność w 2005 roku. Trzy lata później zostało zarejestrowane jako jedno z kół Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Co dwa tygodnie odbywają się spotkania, na które studenci przygotowują prezentacje z zakresu tematyki omawianego działu i dzielą się swoją wiedzą. Poza spotkaniami teoretycznymi członkowie koła mają możliwość dokształcania się i obserwowania pracy lekarzy w ich gabinetach oraz na bloku operacyjnym. Organizowane są również zajęcia praktyczne – warsztaty gipsowania, kursy szycia oraz kinesiotapingu.
Najaktywniejsi studenci w danym roku akademickim mają możliwość uczestnictwa w obozie naukowym. W czasie wyjazdu studenci odbywają dwutygodniową praktykę z zakresu ortopedii i traumatologii w wybranym szpitalu, zdobywając niezbędne doświadczenie. Jest to też świetna okazja do zwiedzania nowych miejsc i integracji w grupie. Wielkim sukcesem koła był znaczący wkład w powstanie Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego (OSTO). Jest to pionierski projekt mający na celu zrzeszanie studentów z całej Polski, zainteresowanych tematyką ortopedii.
Do tej pory OSTO uzyskało poparcie Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, co umożliwiło członkom stowarzyszenia udział we wszystkich konferencjach, warsztatach i wydarzeniach na specjalnych warunkach.
Centrum Edukacji Medycznej
Carolina Medical Center współpracuje z Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED, zapewniając idealne warunki do kształcenia kadr medycznych z kraju i zagranicy. Centrum Edukacji Medycznej specjalizuje się w organizacji kursów praktycznych i seminariów naukowych. Głównymi odbiorcami oferty edukacyjnej są lekarze chirurdzy, naukowcy pracujący w obszarze medycyny oraz fizjoterapeuci.
Centrum Edukacji Medycznej dysponuje nowoczesnym, jednym z nielicznych w Polsce laboratorium do ćwiczeń na preparatach nieutrwalonych, symulującym warunki panujące na sali operacyjnej. Współpracuje z kadrą o ponad 10-letnim doświadczeniu w prowadzeniu kursów praktycznych ( kadawerowych), m.in. dla przyszłych i obecnych ortopedów i fizjoterapeutów. Ponadto organizuje liczne seminaria naukowe. Poruszane tematy to m.in.: chirurgia urazowa i rekonstrukcyjna, medycyna regeneracyjna, drukowanie 3D w medycynie, reumatologia dla ortopedów, kolano dziecięce.
Policealne Studium Medycyny Sportowej
Policealne Studium Medycyny Sportowej uczy zawodu – technik masażysta.
Centrum Edukacyjne Medycyny Sportowej Sp. z o.o. jest spółką utworzoną do prowadzenia Policealnego Studium Medycyny Sportu w Warszawie. Została powołana w lutym 2012 r. przez Sport Medica S.A. oraz Instytut Patologii Narządu Ruchu. Studium jest niepubliczną szkołą o uprawnieniach szkoły publicznej. Kształci w zawodzie: technik masażysta (symbol cyfrowy 32540) w ramach dwuletniego cyklu nauczania (cztery semestry). Szkoła prowadzi edukację w systemie stacjonarno-weekendowym, a program nauczania obejmuje 120 godzin praktyk zawodowych.
Zajęcia odbywają się w Carolina Medical Center, a prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę – są to pracownicy renomowanych instytucji naukowych i szkoleniowych, egzaminatorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, doświadczeni naukowcy, dydaktycy i specjaliści (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Państwowy Zakład Higieny, Carolina Medical Center i in.). Słuchacze studium uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach sportowych stolicy, wspierając masażem zawodników i uczestników imprez.
Studium wpisane jest do rejestru szkół Biura Edukacji Warszawy i posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane decyzją Prezydenta m. st. Warszawy. Ma pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie, pełniącego jednocześnie nadzór pedagogiczny nad szkołą. Szkoła realizuje przedmiotowy program nauczania zgodny z obowiązującą podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Absolwenci szkoły otrzymują świadectwo ukończenia szkoły oraz składają Państwowy Egzamin Zawodowy. Pozytywne złożenie egzaminu, skutkuje uzyskaniem Dyplomu Zawodowego oraz anglojęzycznego suplementu Europass, honorowanego w krajach UE (obecnie szkoła posiada 100% zdawalność egzaminu Państwowego).
Centrum Medyczne kształcenia podyplomowego – CMKP
Carolina Medical Center realizuje kursy specjalizacyjne firmowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Kursy adresowane są do lekarzy będących w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Kursy są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Carolina Medical Center w Warszawie, ul. Pory 78. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go na adres cmc_carolina.pl.