Anna Smerecka

18.10.2016 Warszawa

Schorzenie / uraz: przewlekły ból kręgosłupa L5-S1

„W Carolina Medical Center korzystałam z usług w ramach nowo otwartego Centrum Leczenia Bólu. Miałam wykonany zabieg neuromodulacji, inaczej zwany termolezją pulsacyjną. Metoda ta wykorzystywana jest w przypadku odczuwania silnego i długotrwałego bólu – tak jak w moim przypadku. Mój zabieg dotyczył kręgosłupa – dokładniej miejsca w obrębie kręgu L5, kości krzyżowej S1.

Zanim zdecydowałam się na zabieg, nie mogłam zminimalizować bólu za pomocą żadnych innych metod. Przed pierwszym zabiegiem, wykonanym w 2014 roku moje życie było pełne cierpienia. Miałam poważny wypadek w pracy. Dźwignęłam ciężar i jądro miażdżyste wysunęło się z dysku (przepuklina tylno-boczna) oraz uciskało na nerw. Niestety nie zdiagnozowano mnie na czas, co spowodowało nieodwracalne zmiany. Pierwsze 2,5 roku po wypadku nie pamiętam. Mój mózg wyparł ten czas, chroniąc mnie w ten sposób. Ból towarzyszy mi od 8 lat!

Jeśli ktoś cierpi na bóle neuropatyczne, niech spróbuje sobie wyobrazić, że dolegliwości bólowe po wykonaniu tego zabiegu zmniejszą się o 70%! Gdybym wcześniej wiedziała, że to naprawdę działa, nie zastanawiałabym się nawet chwili.

W Carolinie spotkałam się ze wspaniałym personelem, począwszy od recepcji po cały personel na oddziale i bloku operacyjnym. Pielęgniarki są cudowne. Troskliwe, pełne optymistycznej energii – udzielającej się również ich podopiecznym! Widać, że to profesjonalistki.

Moim lekarzem kierującym był profesor Robert Gasik, a wykonującym zabieg doktor Bartłomiej Bartoszcze. To cudowny lekarz. Wykonywał mi neuromodulację już po raz trzeci.. Podejście do pacjenta, pełne zrozumienie dolegliwości, empatia i niesamowite ciepło emanujące od niego, to tylko namiastka wspaniałych cech doktora.

Neuromodulację można wykonać raz w roku. Jest to zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym i, co najważniejsze, całkowicie bezbolesny. Mój pobyt w Carolinie trwał tylko 3 godziny i absolutnie nie wiązał się z jakimikolwiek wyrzeczeniami.

Obecnie komfort mojego życia poprawił się o 70-80%. Jestem znacznie aktywniejsza i z optymizmem patrzę na świat. Zabieg neuromodulacji to szansa na lepsze, godniejsze życie osób takich, jak ja – skazanych na ból do końca życia.

Jestem zachwycona pobytem w Carolinie i życzę każdemu pacjentowi tak profesjonalnego podejścia, z jakim się tutaj spotkałam.”

 

Zaufali nam