Rehabilitacja Gdańsk

CENTRUM
REHABILITACJI

W Carolina Medical Center w Gdańsku działa Centrum Rehabilitacji.

Centrum Rehabilitacji Carolina Medical Center w Gdańsku przeznaczone jest dla osób, które zmagają się ze schorzeniami narządu ruchu o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, a także pacjentów po urazach oraz operacjach.

Specjalizujemy się w rehabilitacji dzieci i dorosłych. Sportowcom wyczynowym lub amatorom zapewniamy rehabilitację uwzględniającą specyfikę uprawianej dyscypliny. Rehabilitacja w Carolina Medical Center dobierana jest dla każdego pacjenta indywidualnie i może obejmować terapię manualną, zabiegi fizykalne, kinezyterapię oraz hydroterapię.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów w trybie indywidualnym lub łączonym. Pacjent ma możliwość wykupienia pojedynczych zajęć lub karnetu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Jak przygotować się na rehabilitację w Carolina Medical Center w Gdańsku?

 • Na rehabilitację należy zabrać luźny strój sportowy oraz ręcznik.
 • Na rehabilitację należy przybyć 15 minut przed umówionym terminem i zgłosić się do recepcji w celu uiszczenia opłaty lub w przypadku karnetu – w celu odnotowania uczestnictwa w rehabilitacji w systemie.
 • Pacjent może rozpocząć zajęcia tylko w obecności swojego fizjoterapeuty.

SKIEROWANIE

Leczenie zachowawcze w Centrum Rehabilitacji Carolina Medical Center w Gdańsku nie wymaga skierowania. Jest ono jednak niezbędne w przypadku pacjentów po operacjach. O rozpoczęciu rehabilitacji decyduje lekarz prowadzący.

Rehabilitacja w Carolina Medical Center:

 • po urazach narządu ruchu (np. po urazach sportowych)
 • po zabiegach operacyjnych (lub przedoperacyjna),
 • w leczeniu zachowawczym,
 • jako prewencja dolegliwości bólowych,
 • w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów obwodowych.

REHABILITACJA W CAROLINA MEDICAL CENTER

REHABILITACJA NA NFZ GDAŃSK

Na podstawie umowy zawartej z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Carolina Medical Center oferujemy świadczenia medyczne finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Carolina Medical Center w Gdańsku do dyspozycji pacjentów NFZ jest Rehabilitacja w Ośrodku Dziennym oraz Fizjoterapia Ambulatoryjna - także w warunkach domowych.

Jeśli Pacjent nie jest pewny, czy Carolina Medical Center wykonuje w ramach ubezpieczenia NFZ daną usługę, powinien zadzwonić na infolinię (+48 58 77 01 500) lub zapytać w recepcji znajdującej się w placówce Carolina Medical Center (ul. Wileńska 44, 80-215 Gdańsk).

Skierowania na świadczenia NFZ

Podstawą do skorzystania ze świadczeń zdrowotnych, finansowanych przez NFZ, jest skierowanie wydane przez lekarza posiadającego umowę z NFZ:

 • dla fizjoterapii ambulatoryjnej – na podstawie zlecenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
 • dla skierowań na rehabilitację – lekarz specjalista.

Zapisy na rehabilitację w ramach NFZ

W celu ustalenia terminu świadczenia opieki zdrowotnej w Carolina Medical Center możesz wybrać jedną z poniższych możliwości:

 • zadzwonić pod numer +48 58 77 01 500.
 • odwiedzić recepcję w Carolina Medical Center w Gdańsku, ul. Wileńska 44.

NASI PARTNERZY