LEK.
JURIJ KSENIUK

Moja specjalizacja

W pełni samodzielny, doświadczony specjalista neurochirurg. Pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Kregosłupa.

Zajmuje się priorytetowo kompleksową diagnostyką i zabiegowym leczeniem patologii kręgosłupa w różnych grupach wiekowych. Główny kierunek działalności to leczenie operacyjne patologii kręgosłupa i obwodowego układu nerwowego, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, patologia stawów krzyżowo-biodrowych. W roku 2017 zdobył prestiżowe wyróżnienie od firmy Vexim Rebalacing Spine, wygrywając w konkursie „Najlepszy przypadek miesiąca 3/2017”, z operacją złamania kręgosłupa piersiowego, przeprowadzoną małoinwazyjną metodą Spine Jack.

czytaj więcej
Szeroko stosuje w leczeniu pełen zakres współczesnych metod chirurgicznego leczenia chorób kręgosłupa jak najnowszych, małoinwazyjnych (celowana blokada, zabiegi pod kontrolą Rtg i USG, zabiegi zwalczające ból, endoskopia, mikrochirurgia), tak i klasycznych (operacje z powodu dyskopatii, nerwobólu, rwy kulszowej i barkowej, kręgozmyku, deformacji kręgosłupa, urazów i guzów kręgosłupa).

Posiada doświadczenie w zabiegach korekcyjnych i naprawczych, po nieudanym leczeniu operacyjnym w innych ośrodkach. Zainteresowania to współczesne małoinwazyjne, endoskopowe i punkcyjne metody leczenia patologii kręgosłupa, ruchome implanty kręgosłupa, discectomie i stabilizacje przezskórne (z bardzo małych nacięć) oraz współczesne inwazyjne metody leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, krzyża i miednicy. Stosuje technikę operacyjną usunięcia przepuklin krążków międzykręgowych metodą microdiscectomii z bardzo małego nacięcia skóry (1-1,5 cm!) przy zachowaniu bardzo wysokiej skuteczności operacji. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu przewodowym (bez konieczności usypiania, intubacji i sztucznej wentylacji pacjenta) co znacznie podwyższa komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

UMÓW WIZYTĘ

CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH

  • PTChK (Polskie Towarzystwo Chirurgii Kręgosłupa),

WYKSZTAŁCENIE

  • Lwowski Państwowy Uniwersytet Medyczny im. Daniela Halickiego, 1998r.
  • Kijowska Medyczna Akademia Oświaty Podyplomowej im. P. Shupyka, 2001
  • Katedra Neurochirurgii Instytutu Neurochirurgii im. A.Romodanowa w Kijowie, 2005

STAŻE

  • Centro Chirurgico Toscano, Włochy, 2016
  • Hôpital Privé Jean Mermoz, Lyon, Francja, 2017

KURSY I SZKOLENIA

Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kursów i kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa, takich jak AO Spine, Aesculap Academy, Polskiej Szkoły chirurgii kręgosłupa, Forum Chirurgów kręgosłupa.

JĘZYKI OBCE

Angielski

Rosyjski

Ukraiński

PODOBNI SPECJALIŚCI

NASI PARTNERZY