lek. Jurij Kseniuk

Specjalista neurochirurgii, Ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa

lek. Jurij Kseniuk
W Carolina Medical Center pełnię funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Kręgosłupa. Zajmuję się kompleksową diagnostyką i zabiegowym leczeniem patologii kręgosłupa w różnych grupach wiekowych. Główny kierunek działalności to leczenie operacyjne patologii kręgosłupa i obwodowego układu nerwowego, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, patologia stawów krzyżowo-biodrowych.

Informacje o konsultacjach lekarskich

Warszawa

Pory 78, Warszawa

Mapa
Języki

Języki: angielski, rosyjski, ukraiński

Cennik
Cennik:
Konsultacja neurochirurgiczna - 350 zł

Współpracujemy z ubezpieczycielami zagranicznymi. Sprawdź, czy akceptujemy Twoje ubezpieczenie.

O mnie

Od 2017 roku należę do zespołu neurochirurgów w Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa w Carolina Medical Center. Jestem dwukrotnym zwycięzcą w międzynarodowym konkursie Vexim Rebalancing Spine w kategorii najlepszy kliniczny przypadek miesiąca w marcu 2017 r. oraz w maju 2018 r. Jestem wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa oraz międzynarodowej organizacji zrzeszającej chirurgów kręgosłupa z całego świata AO Spine, a także uczestnikiem licznych krajowych i zagranicznych kursów oraz kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa.

Specjalizuję się w leczeniu operacyjnym patologii kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych i obwodowego układu nerwowego, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy. Specjalizuję się w zabiegach małoinwazyjnych, wykonuję stabilizacje przezskórne kręgosłupa, odbarczenia kanału kręgowego, usunięcia guzów kanału kręgowego z małych dostępów chirurgicznych, oszczędzających tkanki miękkie i mięśnie. Posiadam doświadczenie w leczeniu trudnych złamań kręgosłupa, w tym w osteoporozie i szpiczaku, oraz w zabiegach naprawczych i korekcyjnych. Moimi głównymi zainteresowaniami są małoinwazyjne, endoskopowe i punkcyjne metody leczenia patologii kręgosłupa, ruchome implanty kręgosłupa, discectomie i stabilizacje przezskórne (z bardzo małych nacięć) oraz współczesne inwazyjne metody leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, krzyża i miednicy.

Wybrane osiągnięcia

 • 2019 Wykonanie pierwszej w Polsce implantacji implantów NADIA do artrodezy stawów krzyżowo-biodrowych.
 • 2018 Przeprowadzenie pierwszej w Polsce endoskopowej operacji usunięcia przepuklin dysków odcinka lędźwiowego kręgosłupa z wykorzystaniem systemu joimax®.
 • 2017 Przeprowadzenie operacji stabilizacji kręgosłupa u 14-letniego chłopca, podczas której wykorzystano pierwszy raz w Polsce zestaw do stabilizacji PASS MIS.
 • 2017 Użycie do stabilizacji kregosłupa pierwszy raz w Carolina Medical
  Center śrub fenestrowanych osadzonych na cemencie u pacjentki z zaawansowaną osteoporozą.
 • 2017 Przeprowadzenie w Carolina Medical Center pierwszych operacji z wykorzystaniem systemu do przezskórnej stabilizacji kręgosłupa Spine Jack oraz protezy DISCOGEL® do leczenia dyskopatii.

Wykształcenie

 • Lwowski Państwowy Uniwersytet Medyczny im. Daniela Halickiego, 1998
 • Kijowska Medyczna Akademia Oświaty Podyplomowej im. P. Shupyka, 2001
 • Katedra Neurochirurgii Instytutu Neurochirurgii im. A.Romodanowa w Kijowie, 2005

Staże

 • Centro Chirurgico Toscano, Włochy, 2016
 • Hôpital Privé Jean Mermoz, Lyon, Francja, 2017

Działalność naukowa

Kursy i szkolenia

Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kursów i kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa, takich jak AO Spine, Aesculap Academy, Polskiej Szkoły chirurgii kręgosłupa, Forum Chirurgów kręgosłupa.

Paweł Majek
11.06.2024
"Dr Jurij Kseniuk wykazał się profesjonalizmem oraz pełnym empatii podejściem zarówno przed operacją, jak i tuż po niej oraz w trakcie wizyt kontrolnych..."
Pan Przemysław
04.04.2023
"Żałuję, że tak późno trafiłem do takiego doktora. POLECAM w 100%"
Pani Agnieszka
31.12.2022
"Kilka miesięcy temu zdecydowałam się poddać operacji kręgosłupa, o której dzięki profesjonalizmowi doktora Jurija Kseniuka mogę już zapomnieć i cieszyć się życiem bez bólu oraz powrotem do pełnej fizycznej sprawności..."
Aktualności zobacz więcej
Blokady kręgosłupa – pomoc w walce z bólem

Ból pleców to jedna z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów. Czy blokady kręgosłupa pomagają w jego zwalczaniu? Przeczytaj!

Czym są małoinwazyjne operacje kręgosłupa?

Minimalnie inwazyjna chirurgia kręgosłupa wykorzystuje mniejsze nacięcia skórne niż operacja klasyczna, w związku z tym pacjent może szybciej wrócić do zdrowia. Dowiedz się, czym są małoinwazyjne operacje kręgosłupa.