lek. Jurij Kseniuk

Specjalista neurochirurgii, Ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa

lek. Jurij Kseniuk
W Carolina Medical Center pełnię funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Kręgosłupa. Zajmuję się kompleksową diagnostyką i zabiegowym leczeniem patologii kręgosłupa w różnych grupach wiekowych. Główny kierunek działalności to leczenie operacyjne patologii kręgosłupa i obwodowego układu nerwowego, leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy, patologia stawów krzyżowo-biodrowych.

Informacje o konsultacjach lekarskich

Języki

Języki: angielski, rosyjski, ukraiński

Współpracujemy z ubezpieczycielami zagranicznymi. Sprawdź, czy akceptujemy Twoje ubezpieczenie.

O mnie

Od 2017 roku należę do zespołu neurochirurgów w Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa w Carolina Medical Center. Jestem dwukrotnym zwycięzcą w międzynarodowym konkursie Vexim Rebalancing Spine w kategorii najlepszy kliniczny przypadek miesiąca w marcu 2017 r. oraz w maju 2018 r. Jestem wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa oraz międzynarodowej organizacji zrzeszającej chirurgów kręgosłupa z całego świata AO Spine, a także uczestnikiem licznych krajowych i zagranicznych kursów oraz kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa.

Specjalizuję się w leczeniu operacyjnym patologii kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych i obwodowego układu nerwowego, a także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i miednicy. Specjalizuję się w zabiegach małoinwazyjnych, wykonuję stabilizacje przezskórne kręgosłupa, odbarczenia kanału kręgowego, usunięcia guzów kanału kręgowego z małych dostępów chirurgicznych, oszczędzających tkanki miękkie i mięśnie. Posiadam doświadczenie w leczeniu trudnych złamań kręgosłupa, w tym w osteoporozie i szpiczaku, oraz w zabiegach naprawczych i korekcyjnych. Moimi głównymi zainteresowaniami są małoinwazyjne, endoskopowe i punkcyjne metody leczenia patologii kręgosłupa, ruchome implanty kręgosłupa, discectomie i stabilizacje przezskórne (z bardzo małych nacięć) oraz współczesne inwazyjne metody leczenia zespołów bólowych kręgosłupa, krzyża i miednicy.

Wybrane osiągnięcia

 • 2019 Wykonanie pierwszej w Polsce implantacji implantów NADIA do artrodezy stawów krzyżowo-biodrowych.
 • 2018 Przeprowadzenie pierwszej w Polsce endoskopowej operacji usunięcia przepuklin dysków odcinka lędźwiowego kręgosłupa z wykorzystaniem systemu joimax®.
 • 2017 Przeprowadzenie operacji stabilizacji kręgosłupa u 14-letniego chłopca, podczas której wykorzystano pierwszy raz w Polsce zestaw do stabilizacji PASS MIS.
 • 2017 Użycie do stabilizacji kregosłupa pierwszy raz w Carolina Medical
  Center śrub fenestrowanych osadzonych na cemencie u pacjentki z zaawansowaną osteoporozą.
 • 2017 Przeprowadzenie w Carolina Medical Center pierwszych operacji z wykorzystaniem systemu do przezskórnej stabilizacji kręgosłupa Spine Jack oraz protezy DISCOGEL® do leczenia dyskopatii.

Wykształcenie

 • Lwowski Państwowy Uniwersytet Medyczny im. Daniela Halickiego, 1998
 • Kijowska Medyczna Akademia Oświaty Podyplomowej im. P. Shupyka, 2001
 • Katedra Neurochirurgii Instytutu Neurochirurgii im. A.Romodanowa w Kijowie, 2005

Staże

 • Centro Chirurgico Toscano, Włochy, 2016
 • Hôpital Privé Jean Mermoz, Lyon, Francja, 2017

Działalność naukowa

Kursy i szkolenia

Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kursów i kongresów dotyczących tematyki chirurgii kręgosłupa, takich jak AO Spine, Aesculap Academy, Polskiej Szkoły chirurgii kręgosłupa, Forum Chirurgów kręgosłupa.

Pan Przemysław
04.04.2023
"Żałuję, że tak późno trafiłem do takiego doktora. POLECAM w 100%"
Pani Agnieszka
31.12.2022
"Kilka miesięcy temu zdecydowałam się poddać operacji kręgosłupa, o której dzięki profesjonalizmowi doktora Jurija Kseniuka mogę już zapomnieć i cieszyć się życiem bez bólu oraz powrotem do pełnej fizycznej sprawności..."
Wisława Sikora
26.10.2022
"Jestem osobą bardzo szczęśliwą bo ból, który miałam od kręgosłupa, minął..."
Aktualności zobacz więcej
Blokady kręgosłupa – pomoc w walce z bólem

Ból pleców to jedna z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów. Czy blokady kręgosłupa pomagają w jego zwalczaniu? Przeczytaj!

Czym są małoinwazyjne operacje kręgosłupa?

Minimalnie inwazyjna chirurgia kręgosłupa wykorzystuje mniejsze nacięcia skórne niż operacja klasyczna, w związku z tym pacjent może szybciej wrócić do zdrowia. Dowiedz się, czym są małoinwazyjne operacje kręgosłupa.