foto30
LEK.
WIOLETTA DMOCHOWSKA

Moja specjalizacja

Specjalista Rehabilitacji Medycznej, terapeuta NDT- Bobath.

Jestem absolwentką II wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Tytuł specjalisty uzyskałam w 2012roku. Do tej pory pracowałam w STOCER w Konstancinie, Centrum Zdrowia Dziecka- Klinika Rehabilitacji Pediatrycznej, Warszawskim Szpitalu dla Dzieci- Oddział Rehabilitacji Dziennej Narządu Ruchu, oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Zajmuję się kwalifikacją pacjentów do procesu usprawniającego, oraz oceną przebiegu usprawniania, a także zalecam i oceniam dobór zaopatrzenia ortopedycznego. Oceniam rozwój psychoruchowy niemowląt i małych dzieci, uczę rodziców prawidłowej pielęgnacji i stymulacji rozwoju niemowląt, oceniam wzorce globalne niemowląt wg Prechtla, oceniam postawę dzieci.

Zajmuję się także kwalifikacją i oceną procesu usprawniania pacjentów po urazach narządu ruchu, oraz pacjentów z dolegliwościami bólowymi w przebiegu chorób zwyrodnieniowych.

CZŁONKOSTWO W ORGANIZACJACH

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa NDT-Bobath, oraz Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

KURSY I SZKOLENIA

  • Wczesna diagnostyka neurorozwojowa uszkodzeń układu nerwowego niemowląt wg Vojty
  • Ocena wzorców globalnych wg Prechtla.
  • Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej.
  • Terapia Neurorozwojowa NDT- Bobath.
  • Analiza radiologiczna w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
  • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowegooraz inne kursy dotyczące diagnostyki i leczenia skolioz z uwzględnieniem metod FITS, oraz FED.

JĘZYKI OBCE

Angielski

HOBBY

turystyka górska i muzyka filmowa

PODOBNI SPECJALIŚCI

NASI PARTNERZY