Diagnostyka obrazowa

Dla prawidłowego rozpoznania przyczyny problemu zdrowotnego niezwykle ważne jest staranne wykonanie badań diagnostycznych, w tym badań obrazowych. Na ich podstawie można nie tylko zdiagnozować problem, ale także wybrać najlepszy wariant leczenia.

Badania Obrazowe w Centrum Diagnostyki Obrazowej

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Carolina Medical Center

W Szpitalu Carolina działa Centrum Diagnostyki Obrazowej, które wyposażone jest w najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny. Wykonujemy m.in. badania rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową oraz badania USG i RTG.

Trzy powody, dla których warto wykonać badania obrazowe w Szpitalu Carolina

Wysokie kwalifikacje zespołu

W skład naszego zespołu wchodzą wykwalifikowani technicy i lekarze radiolodzy. Duże doświadczenie zespołu radiologicznego zwiększa szanse na prawidłowe postawienie rozpoznania i dzięki temu prawidłowe leczenie.

Współpraca zespołu lekarskiego

Badania diagnostyczne poddawane są w naszej klinice wewnętrznej kontroli i omawiane na wspólnych spotkaniach radiologów, techników, ortopedów i neurochirurgów.

Unikalna jakość badań obrazowych

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem, którego parametry dobrane są do diagnostyki urazów i schorzeń ortopedycznych a wykwalifikowani technicy wykonują badania najwyższej jakości.

Centrum Diagnostyki Obrazowej działające w Szpitalu Carolina to przede wszystkim doświadczony zespół lekarzy radiologów i techników elektroradiologii. Ich zainteresowania zawodowe koncentrują się na problematyce schorzeń i urazów narządu ruchu oraz ich właściwej identyfikacji. W swojej pracy stawiają przede wszystkim na dokładność oraz współpracę z zespołem ortopedów i neurochirurgów, co umożliwia stałą kontrolę jakości wykonywanych badań i postawienie precyzyjnej diagnozy. Zespół lekarzy radiologów, którzy pracują w Carolina Medical Center, stale podnośni swoje kwalifikacje, a także prowadzi szkolenia dla lekarzy ortopedów z całej Polski z oceny badań obrazowych. Dodatkowo niewielka rotacja zespołu radiologów i techników ogranicza do minimum ryzyko niewłaściwej diagnozy poprzez świadczenie niezmiennie wysokiego poziomu świadczonych usług, a wspólne odprawy zespołu umożliwiają dalszy rozwój i eliminację błędów.

W Szpitalu Carolina mamy w pełni wyposażoną pracownię diagnostyki obrazowej, co gwarantuje komfort i wygodę Pacjenta. W przypadkach urazowych Centrum Diagnostyki Obrazowej zapewnia szybkie wsparcie dla lekarzy Ostrego Dyżuru, zapewniając kompleksową obsługę nagłych przypadków. Wykonujemy badania obrazowe o unikalnej jakości, które są punktem wyjścia do postawienia precyzyjnej diagnozy.

Pracownie i aparatura medyczna w naszym Centrum Diagnostyki Obrazowej są skomputeryzowane. Dzięki temu lekarz ma dostęp do wszystkich badań na każdym etapie leczenia. Badania radiologiczne przechowywane są w formie cyfrowej, dlatego Pacjent ma możliwość łatwego przechowywania i przesyłania badań, które, co najważniejsze, nie tracą na jakości.

Badania Obrazowe w Carolina Medical Center Gdańsk

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
RTG

Współpraca z LUX MED Diagnostyka

W Szpitalu Carolina w Gdańsku, dzięki współpracy z Pracownią LUX MED Diagnostyka, specjaliści – ortopedzi oraz neurochirurdzy mają stały dostęp do nowoczesnej technologii, dedykowanej diagnostyce ortopedycznej, oraz do wyników badań pacjenta na każdym etapie jego leczenia.

W ramach LUX MED Diagnostyka wykonywane są badania obrazowe tj. rezonans magnetyczny (RM), tomografia komputerowa (TK) oraz rentgen (RTG).