Rehabilitacja

Nasza filozofia leczenia

Każdym pacjentem Szpitala Carolina opiekuje się zespół specjalistów: lekarz ortopeda, diagnosta obrazowy, fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego. Wszyscy oni wspólnie ustalają i monitorują metody postępowania terapeutycznego w odniesieniu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efektem tej współpracy jest maksymalne skrócenie czasu powrotu pacjenta do pełnej sprawności fizycznej.

W Szpitalu Carolina w Warszawie rehabilitacja składa się z fizjoterapii i treningów z trenerem przygotowania motorycznego.

1
Fizjoterapia

Integralna część leczenia, bez której powrót do sprawności po urazie lub operacji nie jest możliwy.

2
Medyczny trening personalny

Ćwiczenia z trenerem wzmacniające mięśnie osłabione kontuzją lub zabiegiem.

Podczas rehabilitacji nasz fizjoterapeuta pomoże przywrócić sprawność w oparciu o zaakceptowany przez lekarza prowadzącego protokół postępowania fizjoterapeutycznego. Stosujemy praktyki manualne oraz treningi prowadzone przez trenerów przygotowania motorycznego.

Rehabilitacja na najwyższym światowym poziomie

Carolina Medical Center oferuje indywidualną rehabilitację według najwyższych światowych standardów. Prowadzi ją profesjonalna i doświadczona kadra kilkudziesięciu fizjoterapeutów, którzy stale i z pasją podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach wewnętrznych, kursach, konferencjach i sympozjach.

Rehabilitacja dobierana jest dla każdego pacjenta indywidualnie.  Zależy ona od rodzaju operacji, przebytego urazu oraz indywidulanych predyspozycji i chęci współpracy pacjenta z fizjoterapeutą w trakcie całego procesu leczenia. Fizjoterapeuci w Carolina Medical Center korzystają z wielu metod leczenia m.in.: terapii manualnej, masażu oraz zabiegów fizykalnych, a także kinezyterapii.

Rehabilitacja w Carolina Medical Center

Centrum Rehabilitacji Carolina Medical Center przeznaczone jest dla osób, które zmagają się ze schorzeniami narządu ruchu o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, a także pacjentów po urazach oraz operacjach.

Specjalizujemy się w rehabilitacji dzieci (od 4. roku życia), dorosłych i osób w podeszłym wieku. Sportowcom wyczynowym lub amatorom zapewniamy rehabilitację uwzględniającą specyfikę uprawianej dyscypliny.

Zajęcia w naszej klinice odbywają się w systemie indywidualnym i łącznym (dwóch pacjentów plus jeden fizjoterapeuta). Pacjent ma możliwość wykupienia pojedynczych zajęć lub odpowiedniego karnetu. Cennik usług wykonywanych w ramach rehabilitacji dostępny jest na stronie: carolina.pl/cennik.

Rehabilitacja w Carolina Medical Center:

  • po urazach narządu ruchu (np. po urazach sportowych)
  • po zabiegach operacyjnych (lub przedoperacyjna),
  • w leczeniu zachowawczym,
  • jako prewencja dolegliwości bólowych,
  • w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów obwodowych.

Skierowanie na rehabilitację

Leczenie zachowawcze w Centrum Rehabilitacji Carolina Medical Center w nie wymaga skierowania. Jest ono jednak niezbędne w przypadku pacjentów po operacjach. O rozpoczęciu rehabilitacji decyduje lekarz prowadzący.

Przygotowanie do rehabilitacji w Carolina Medical Center

  • Na rehabilitację należy zabrać: obuwie na zmianę, luźny i wygodny strój sportowy, który nie ogranicza ruchów oraz ręcznik. Należy pamiętać, że strój powinien umożliwić fizjoterapeucie dostęp do części ciała, która będzie rehabilitowana.
  • Na zajęcia należy przybyć 15 minut przed umówionym terminem i zgłosić się do recepcji w celu uiszczenia opłaty lub w przypadku karnetu – w celu odnotowania uczestnictwa w rehabilitacji w systemie.
  • Pacjent może rozpocząć zajęcia tylko w obecności swojego fizjoterapeuty.

Dokumenty do pobrania