Pakiet Zdrowego Tancerza

29 maja 2017

Chcesz w pełni cieszyć się tańcem i zapobiegać kontuzjom, które mogą na długi czas uniemożliwić Ci trening? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Pakiet Zdrowego Tancerza. Poznaj ograniczenia i możliwości Twojego organizmu – osiągaj więcej!

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

STABILOGRAFIA STATYCZNA

Badanie polega na ocenie stabilności postawy ciała na nieruchomym podłożu. Jego celem jest sprawdzenie wydolności układu receptorów zlokalizowanych m.in. w ścięgnach i więzadłach w czasie stania swobodnego oraz w specyficznych dla tańca pozycjach.

STABILOGRAFIA DYNAMICZNA

Na urządzeniu Biodex Balance System sprawdzona zostanie Twoja zdolność do zachowania równowagi na jednej nodze na niestabilnym podłożu. Badanie pozwala ocenić wydolność układu mięśniowego i zdiagnozować zaburzenia równowagi.

ANALIZA WIDEO WYSKOKU

Badanie przeprowadzane jest z wykorzystaniem systemu do analizy ruchu Simi Motion. Za pomocą kamer szybkoklatkowych rejestrowany jest a następnie analizowany ruch ciała tancerza „klatka po klatce”.

KONSULTACJA Z TRENEREM PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

Na podstawie badań fizjoterapeuta ułoży dla Ciebie indywidualny plan treningowy, który wraz z wynikami badań zostanie omówiony podczas Waszych konsultacji. Dzięki temu w pełni wykorzystasz swój sportowy potencjał.

Dowiedz się więcej (https://carolina.pl/medycyna-dla-aktywnych/pakiet-zdrowego-tancerza-2/).

cmc_pakiet_zdrowego_tancerza