Rewolucja w leczeniu schorzeń kręgosłupa – endoskopowa metoda joimax® jedynie w Carolina Medical Center!

19 kwietnia 2018

Carolina Medical Center wprowadza do swojej oferty małoinwazyjną, endoskopową metodę leczenia schorzeń kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym. Operacje wykonywane będą metodą joimax®. Zaawansowana technologia, wysoka jakość narzędzi oraz odpowiednio opracowana metodologia umożliwia leczenie prawie wszystkich rodzajów przepuklin krążka międzykręgowego oraz stenoz kręgosłupa.

Endoskopowa metoda joimax® z minimalną ingerencją w tkanki jest alternatywą dla zabiegów klasycznych (otwartych) lub mikrochirurgicznych. Carolina Medical Center dysponuje rozbudowanym zestawem, umożliwiającym dwie alternatywne metody dojścia do kanału kręgowego. Dostęp ten uzyskuje się przez naturalny otwór kręgosłupa lub przez okienko międzyblaszkowe.

Operacja polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia na skórze (0,5 – 1 cm), przez które wprowadza się endoskop – rurkę o małej średnicy, zakończoną miniaturową kamerą i narzędziami. W ten sposób więzadła i mięśnie przykręgosłupowe oraz kości zostają nienaruszone, a pacjent może opuścić szpital już dobę po operacji. Po zabiegu na ciele pacjenta zostaje jedynie niewielka rana. Metoda stosowana jest m.in. w przypadku dyskopatii, cyst oraz stenoz.

W Carolina Medical Center operacje kręgosłupa metodą joimax® wykonuje trzech certyfikowanych specjalistów endoskopowej chirurgii kręgosłupa: dr n. med. Radosław Michalik, lek. Jurij Kseniuk, lek. Adrian Rymarczyk.

Firma joimax® jest liderem na arenie międzynarodowej wśród producentów systemów stosowanych w małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa. Dostarcza kompletną technologię (narzędzia chirurgiczne i urządzenia endoskopowe, w tym wysokiej jakości elementy optyczne) oraz szczegółowo opracowaną metodę operacyjną. Nieodzownym elementem filozofii firmy joimax® jest stałe podnoszenie kwalifikacji lekarzy i rozwój technik chirurgicznych. Firma stworzyła Program Szkoleniowy joimax®, składający się z kursu podstawowego i zaawansowanego. W ten sposób chirurdzy pogłębiają wiedzę i zdobywają niezbędne umiejętności.

arrowsWięcej o metodzie joimax®.

CMC_JOIMAX_plakat