Specjaliści z CMC w 36i6

22 listopada 2017

W sobotę, 18 listopada, odbyła się emisja programu medycznego Ewy Drzyzgi 36i6 na antenie TVN. Wystąpili w nim specjaliści z Carolina Medical Center – dr Urszula Zdanowicz, Jakub Molasy oraz Damian Wiśniewski.

Pierwsza część programu z udziałem naszych specjalistów dotyczyła najczęstszych kontuzji występujących u piłkarzy. Prowadzący – Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek, jako przykład, przypomnieli uraz Arkadiusza Milika. Zerwał on więzadła w lewym kolanie, a rok później doznał tej samej kontuzji w prawej nodze. Dr Zdanowicz, specjalista ortopedii i traumatologii sportowej, podkreśliła, że uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego to jedno z najczęściej występujących uszkodzeń w stawie kolanowym. Podczas emisji zostały również omówione przyczyny jego zerwania, a także metody leczenia. Innymi urazami, które były poruszane w 11. odcinku 36i6 to skręcenie stawu skokowego oraz zerwanie mięśnia.

Zapraszamy do obejrzenia: http://36i6.tvn.pl/aktualnosci,3417,n/najczestsze-kontuzje-pilkarskie-jak-mozemy-sie-ich-nabawic,246410.html

dr_Urszula_Zdanowicz_36i6_TVN-555x284

Druga część programu, w którym wzięli udział Jakub Molasy, fizjoterapeuta, oraz Damian Wiśniewski, trener przygotowania motorycznego z CMC, dotyczyła badań biomechanicznych. W odcinku znajdziemy odpowiedzi na pytania:

  • co to są badania biomechaniczne?
  • czy są one przeznaczone jedynie dla zawodowych sportowców?
  • co wchodzi w skład badań biomechanicznych i na czym one polegają?

Zapraszamy do obejrzenia: http://36i6.tvn.pl/aktualnosci,3417,n/co-to-sa-badania-biomechaniczne-i-jak-moge-nam-pomoc-po-kontuzji,246470.html

Jakub_Molasy_36i6_TVN-555x284