Diagnostyka FunkcjonalnaOcena momentów siły mięśniowej
mda_67

CENTRUM DIAGNOSTYKI FUNKCJONALNEJ

OCENA MOMENTÓW SIŁY MIĘŚNIOWEJ

Siła mięśniowa to zdolność do pokonania oporu zewnętrznego lub przeciwdziałania mu. Odgrywa dominującą rolę w sprawności fizycznej. Ocena momentów sił mięśniowych jest badaniem siły chwytu oraz poszczególnych grup mięśni odpowiedzialnych za funkcję stawów: nadgarstka, łokciowego, ramiennego, biodrowego, kolanowego, skokowego.

BADANIE W WARUNKACH DYNAMICZNYCH (HUMAC NORM)

humac

Ocena momentów sił mięśniowych w warunkach dynamicznych odbywa się z wykorzystaniem Systemu Humac Norm. Służy on do testowania i ćwiczeń w warunkach izometrii, izotonii, izokinetyki oraz ćwiczeń biernych i testów propriocepcji. Dzięki badaniu oceniamy potencjał siłowy zawodników i pacjentów w obrębie 22 zespołów mięśniowych człowieka.

 

Celem badania jest określenie maksymalnej wartości siły mięśniowej podczas ruchu  w danym stawie. Różne prędkości kątowe pozwalają dostosować pomiar do danej dyscypliny sportu i dyspozycji badanego.

Wskazania:

  • Osoby z podejrzeniem osłabienia siły mięśniowej oraz po zabiegach operacyjnych więzadeł, ścięgien, mięśni.
  • Prewencja przeciążeń kostno-stawowych
new6

Opis: Pomiar izometryczny mięśni zginaczy i prostowników stawu kolanowego w kącie 60°. Widoczny 21% deficyt siły mięśni prostowników stawu kolanowego lewej kończyny dolnej w stosunku do kończyny prawej. Siła mięśni zginających staw kolanowy na podobnym poziomie w przypadku obu kończyn.

new7

Opis: Charakterystyka siłowo-szybkościowa mięśni zginających i prostujących staw kolanowy. Badanie wykazało słabszy szczytowy moment siły zarówno mięśni zginaczy, jak i prostowników prawego stawu kolanowego (kolor niebieski) w stosunku do kończyny lewej (kolor czerwony).

new8

NASI PARTNERZY

UMÓW WIZYTĘ