Diagnostyka FunkcjonalnaPakiet Zdrowego Narciarza i Snowboardzisty

MEDYCYNA DLA AKTYWNYCH

PAKIET ZDROWEGO NARCIARZA I SNOWBOARDZISTY

CMC_Pakiet Zdrowego Naciarza i Snowboardzisty

Sporty zimowe, takie jak narciarstwo i snowboarding, korzystnie wpływają na nasze zdrowie, lecz są również ogromnym wyzwaniem dla organizmu – zwłaszcza jeśli na co dzień jesteśmy mało aktywni fizycznie. Najczęściej spotykaną konsekwencją szaleństwa na stoku jest uszkodzenie więzadeł w kolanach. Aby zapobiec urazom mięśniowym i więzadłowym kończyn dolnych, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, w szczególności stabilności ciała oraz poprawienie amortyzacji stawów.

 

Specjaliści Carolina Medical Center wykonują badania diagnostyczne w celu precyzyjnej oceny wydolności i wytrzymałości Twoich mięśni. Przekładają wyniki na wnioski i praktyczne wskazówki, aby przygotować program ćwiczeń dopasowany do Twoich potrzeb. Już po kilku tygodniach treningu będziesz mniej się męczył podczas jazdy na nartach lub snowboardzie i unikniesz dotkliwych kontuzji.

OFERTA

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Narciarza i Snowboardzisty jeśli:

  • planujesz intensywny wypoczynek na stoku, ale masz obawy o swoją kondycję,
  • chcesz czerpać większą przyjemność z jazdy na nartach lub snowboardzie,
  • cenisz swoje zdrowie i chcesz uniknąć kontuzji wynikającej z nieprzygotowania do sezonu,
  • chcesz sprawdzić swoje predyspozycje do uprawiania sportów zimowych,

Cena pakietu podstawowego to 490 złotych.

BADANIA WCHODZĄCE W SKŁAD PAKIETU

Badanie stabilograficzne
Ocenimy stabilność Twoich mięśni nóg i miednicy, a następnie przedstawimy Ci plan działań poprawiających precyzję ruchów skrętnych. Dzięki nim zmniejszysz ryzyko upadków, a tym samym urazów kolana.

Pomiar momentów sił mięśni zginających i prostujących w stanie kolanowym
Zdobędziesz cenną wiedzę dotyczącą wytrzymałości Twoich mięśni. Umożliwi Ci to podjęcie właściwych kroków, abyś cieszył się przyjemną jazdą bez zakwasów i kontuzji.

Analiza wideo
Wykorzystując kamery szybkoklatkowe i system Slow Motion wychwycimy ewentualne zaburzenia funkcjonalne, takie jak koślawienie stawu kolanowego, tyłostopie i nieprawidłowe ustawienie miednicy. Badanie wykonywane jest w warunkach imitujących pozycję narciarza

Ocena siły mięśni stawu biodrowego
Na specjalnym stanowisku pomiarowym zmierzymy siłę mięśni decydujących o położeniu miednicy i pozycji kończyny dolnej, gwarantujących stabilność ciała oraz kontrolujących pracę stawów podczas jazdy na nartach

Konsultacja z fizjoterapeutą sportowym
Fizjoterapeuta z doświadczeniem medycznym udzieli Ci wskazówek i zaproponuje zestaw ćwiczeń, uwzględniając wyniki badań. Stosując jego wskazówki, wzmocnisz mięśnie ćwicząc w domu lub na siłowni.

UMÓW WIZYTĘ

NASI PARTNERZY