Diagnostyka FunkcjonalnaPakiet Zdrowego Triathlonisty
Pakiet badań dla triathlonisty.

MEDYCYNA DLA AKTYWNYCH

PAKIET ZDROWEGO TRIATHLONISTY

Pakiet Zdrowego Triathlonisty_Carolina Medical Center
Triathlon, jako dyscyplina łącząca pływanie, kolarstwo i bieg, wymaga od zawodników bardzo dużej wytrzymałości fizycznej oraz sprawności ogólnej. Braki w tych elementach mogą negatywnie wpływać nie tylko na wynik sportowy ale również na zdrowie zawodnika. Wykonaj badania biomechaniczne dedykowane triathlonistom i osiągaj więcej!

Warto na wstępnym etapie przygotowań do sezonu, poznać możliwości swojego organizmu i wykryć ewentualne dysfunkcje. Wiedza ta pozwoli tak zaprogramować trening by poprawić sprawność ogólną zawodnika, wyeliminować słabe strony, a w konsekwencji poprawić wynik na zawodach triathlonowych.

OFERTA

Opracowany przez specjalistów Carolina Medical Center Pakiet Triathlonisty to seria badań biomechanicznych, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak funkcjonuje aparat ruchu zawodnika.

Cena pakietu to teraz 399 zł 520 zł .

BADANIA WCHODZĄCE W SKŁAD PAKIETU

Pomiary momentów siły w stawach kolanowych, biodrowych i ramiennych

Celem badania jest określenie maksymalnej wartości siły mięśniowej podczas ruchu w danym stawie. Ocena momentów sił mięśniowych w warunkach dynamicznych, z wykorzystaniem Systemu Humac Norm, wskaże ewentualne dysproporcje mięśniowe w stawach kolanowych, stawach biodrowych oraz w stawach ramiennych.

Analiza wideo biegu

Bieg to ostatnia dyscyplina w triathlonie i to od niej często zależy wynik sportowy. Zalecamy wykonanie analizy wzorca biegu za pomocą kamer szybkoklatkowych. Ocena wykonanego ruchu „klatka po klatce” umożliwia precyzyjną diagnozę i pomaga sportowcowi zmienić niewłaściwe wzorce ruchowe.

Badanie stabilografii dynamicznej

Służy do sprawdzania zdolności do zachowania równowagi na lewej i prawej nodze w warunkach niestabilnego podłoża. Pozwala zdiagnozować zaburzenia równowagi kończyn i tułowia. Celem badania jest ocena zdolności układu mięśni do utrzymywania stabilnej pozycji ciała podczas stania jednonóż. Im słabsze mięśnie, tym gorsza stabilizacja, a co za tym idzie – większe ryzyko kontuzji.

NASI PACJENCI

Od takich specjalistycznych badań biomechanicznych, swoje przygotowania do zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, rozpoczął Łukasz Kalaszczyńskimistrz Polski w triathlonie na dystansie długim.

Bazując na otrzymanych wynikach badań biomechanicznych, realizuje teraz z trenerem Dorianem Łomżą, plan treningu zawierającego elementy ćwiczeń stabilizacyjnych, mobilizacyjnych i siłowych. Celem jest poprawienie sprawności ogólnej.

PAKIET ZDROWEGO TRIATHLONISTY TO IDEALNY POMYSŁ NA PREZENT

PUDEŁKO PREZENTOWE GRATIS!

Karty podarunkowe na usługi Carolina Medical Center.

NASI PARTNERZY