Centrum Treningowe

cmtsCENTRUM TRENINGOWE
CMTS

Carolina Medical Training System to unikalna, pierwsza w Polsce koncepcja treningu, opracowana wspólnie przez lekarzy ortopedów, biomechaników, fizjoterapeutów i trenerów personalnych.

 

Powstała w oparciu o doniesienia naukowe i własne doświadczenia specjalistów Carolina Medical Center w zakresie skuteczności różnych form treningu w profesjonalnym sporcie i rehabilitacji. CMTS łączy w sobie elementy treningu funkcjonalnego, core stability, treningu siłowego i sensomotorycznego.

W Centrum Treningowym CMTS sprawdzimy Twoją sprawność fizyczną. Na tej podstawie opracujemy dla Ciebie indywidualny plan treningowy, który nie tylko ma przynieść efekty, ale także będzie bezpieczny dla Twojego zdrowia.

CENTRUM TRENINGOWE CMTS – DLA KOGO?

System treningowy Carolina Medical Center został stworzony przez specjalistów i pasjonatów sportu w oparciu o ich wiedzę medyczną oraz doświadczenie w pracy ze sportowcami. Skierowany jest zarówno do zawodowych sportowców, jak i amatorów:

Osoby prowadzące aktywny tryb życia
Jeżeli uprawiasz sport i chcesz poprawić swoje wyniki to CMTS będzie świetnym treningiem uzupełniającym. Zwiększając stabilność ciała i poprawiając sensomotorykę, osiągniesz płynność ruchu, co wpłynie na jego skuteczność. Ten trening nie tylko zwiększa siłę, ale przywraca balans i koordynację nerwowo-mięśniową. Jest traktowany jako profilaktyka urazów i dobierany do dyscypliny, którą uprawiasz.

CMC_Centrum treningowe_CMTS

Osoby o małej aktywności fizycznej
CMTS to znakomita recepta na dolegliwości związane z przeciążeniem życia codziennego lub brakiem ruchu. To trening naturalny, zgodny z biomechaniką i indywidualnie dobrany do potrzeb Twojego organizmu. Jest bardzo elastyczny: kształtuje sylwetkę, buduje mięśnie, zwiększa wytrzymałość, szybkość, siłę ale jednocześnie dba o Twój kręgosłup, barki i kolana.

Osoby powracające do pełnej sprawności po urazie
CMTS może być naturalnym uzupełnieniem lub kontynuacją procesu rehabilitacji i jako taki jest rekomendowany osobom powracającym do pełnej sprawności po urazie.  Aby powrócić do aktywności, konieczne jest odzyskanie pełnej sprawności całego łańcucha ruchowego. Ćwiczenia w ramach CMTS będą zawsze dopasowane do celu terapii i wykonywane pod okiem trenera, który pozostanie w stałym kontakcie z Twoim lekarzem i fizjoterapeutą.

CMC_Centrum Treningowe_CMTS

ŚCIEŻKA DZIAŁANIA CAROLINA MEDICAL TRAINING SYSTEM

KROK 1

Oceniamy Twój stan zdrowia i predyspozycje ruchowe. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia specjalistów ortopedii, biomechaniki, fizjoterapii oraz trenerów przygotowania motorycznego.

KROK 2

Dokonujemy obiektywnych pomiarów siły, sensomotoryki i stabilografii, wykorzystując najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej Carolina Medical Center. Oceniamy także technikę ruchu, aby wykryć słabsze strony i określić podstawowe cele treningu.

KROK 3
Rozpoczynasz trening! Korzystasz z najnowszej generacji sprzętu do ćwiczeń i stałej opieki wykwalifikowanego trenera. Na bieżąco oceniamy też przebieg i skuteczność treningu.

CENY ZAJĘĆ

Trening (60 min.) Termin realizacji Ceny
pojedynczy trening w dniu zakupu 160 zł*
karnet 6 treningów 2 miesiące 900 zł
(w cenie badanie składu ciała gratis)
karnet 12 treningów 6 miesięcy 1760 zł
(w cenie 2 badania składu ciała gratis)

*200 zł – trening ze starszym trenerem.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

PRZYGOTOWANIE

  • Przed rozpoczęciem zajęć należy uiścić w recepcji opłatę za zajęcia.
  • Prosimy o przybycie na zajęcia 15 minut przed umówionym terminem i rozpoczęcie zajęć tylko w obecności swojego trenera.
  • Prosimy o zabranie na zajęcia luźnego stroju sportowego, w tym butów sportowych oraz ręcznika.

Specjaliści w dziedzinie treningu motorycznego

Zapraszamy na treningi do placówki w Warszawie!

Zapraszamy na treningi do placówki w Warszawie!

NASI PARTNERZY

UMÓW WIZYTĘ