Pakiet Zdrowego Narciarza i Snowboardzisty

Sporty zimowe, takie jak narciarstwo i snowboarding, korzystnie wpływają na nasze zdrowie, lecz są również ogromnym wyzwaniem dla organizmu – zwłaszcza jeśli na co dzień jesteśmy mało aktywni fizycznie. Najczęściej spotykaną konsekwencją szaleństwa na stoku jest uszkodzenie więzadeł w kolanach. Aby zapobiec urazom mięśniowym i więzadłowym kończyn dolnych, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, w szczególności stabilności ciała oraz poprawienie amortyzacji stawów.

Specjaliści Carolina Medical Center wykonują badania diagnostyczne w celu precyzyjnej oceny wydolności i wytrzymałości Twoich mięśni. Przekładają wyniki na wnioski i praktyczne wskazówki, aby przygotować program ćwiczeń dopasowany do Twoich potrzeb. Już po kilku tygodniach treningu będziesz mniej się męczył podczas jazdy na nartach lub snowboardzie i unikniesz dotkliwych kontuzji.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Narciarza i Snowboardzisty, jeśli:

  • planujesz intensywny wypoczynek na stoku, ale masz obawy o swoją kondycję,
  • chcesz czerpać większą przyjemność z jazdy na nartach lub snowboardzie,
  • cenisz swoje zdrowie i chcesz uniknąć kontuzji wynikającej z nieprzygotowania do sezonu,
  • chcesz sprawdzić swoje predyspozycje do uprawiania sportów zimowych.

Cena pakietu podstawowego to 490 złotych.

Badania wchodzące w skład Pakietu

Badanie stabilograficzne

Ocenimy stabilność Twoich mięśni nóg i miednicy, a następnie przedstawimy Ci plan działań poprawiających precyzję ruchów skrętnych. Dzięki nim zmniejszysz ryzyko upadków, a tym samym urazów kolana.

Pomiar momentów sił mięśni zginających i prostujących w stanie kolanowym

Zdobędziesz cenną wiedzę dotyczącą wytrzymałości Twoich mięśni. Umożliwi Ci to podjęcie właściwych kroków, abyś cieszył się przyjemną jazdą bez zakwasów i kontuzji.

Analiza wideo

Wykorzystując kamery szybkoklatkowe i system Slow Motion wychwycimy ewentualne zaburzenia funkcjonalne, takie jak koślawienie stawu kolanowego, tyłostopie i nieprawidłowe ustawienie miednicy. Badanie wykonywane jest w warunkach imitujących pozycję narciarza

Ocena siły mięśni stawu biodrowego

Na specjalnym stanowisku pomiarowym zmierzymy siłę mięśni decydujących o położeniu miednicy i pozycji kończyny dolnej, gwarantujących stabilność ciała oraz kontrolujących pracę stawów podczas jazdy na nartach

Konsultacja z fizjoterapeutą sportowym

Fizjoterapeuta z doświadczeniem medycznym udzieli Ci wskazówek i zaproponuje zestaw ćwiczeń, uwzględniając wyniki badań. Stosując jego wskazówki, wzmocnisz mięśnie ćwicząc w domu lub na siłowni.

Pomysł na prezent dla Narciarza i Snowboardzisty

Pakiet Zdrowego Narciarza i Snowboardzisty to także idealny pomysł na prezent.

Pudełko prezentowe gratis!

Magdalena Syrek

Fizjoterapeuta, diagnosta funckjonalny

Specjalizuję się w rehabilitacji stawu kolanowego, stawu skokowego i stopy, ręki oraz łokcia. Zajmuję się także fizjoterapią tkanek miękkich i ścięgna Achillesa. Jestem diagnostą badań biomechanicznych w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej.

Skorzystaj z Pakietu Zdrowego Narciarza i Snowboardzisty
Umów się na wizytę