Pakiet Aktywnego Seniora

Poranne uczucie „sztywności stawów”, przewlekłe bóle sprawiające problemy w codziennym funkcjonowaniu, trudności w poruszaniu się, często dotyczą osób w podeszłym wieku. Ich główną przyczyną są choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby reumatyczne oraz stany zapalne. Schorzenia narządu ruchu i związane z nimi dolegliwości należą do grupy schorzeń, których występowanie niestety wzrasta wraz z wiekiem. Odpowiedzialne jest za to m.in. starzenie się struktur tkanki łącznej oraz nagromadzenie się uszkodzeń tkanek w układzie narządu ruchu w ciągu całego życia.

Procesu starzenia niestety nie da się zahamować, dlatego specjaliści z kliniki ortopedycznej Carolina Medical Center w Gdańsku, stworzyli w odpowiedzi na potrzeby osób starszych Pakiet Aktywnego Seniora.

Celem Pakietu jest zwalczanie dolegliwości bólowych oraz poprawa jakości życia pacjentów po 60 roku życia. W jego ramach wykonywany jest masaż oraz dwa zabiegi fizykoterapii, dobierane przez fizjoterapeutę dla każdego pacjenta indywidualnie. W zakresie fizykoterapii wykonywane są zabiegi o charakterze przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz relaksującym.

Znajdź specjalistę

Zaufali nam