Świętujemy 20 urodziny naszej kliniki!

5 listopada 2018

Carolina Medical Center to nowoczesna klinika ortopedii, chirurgii kręgosłupa, rehabilitacji i medycyny sportowej. Już od 20 lat współtworzymy polską
i światową ortopedię, a nasz sukces to kilkaset tysięcy pacjentów, którzy dzięki nam wrócili do zdrowia i aktywności.

Nasza klinika powstała w 1998 r. Byliśmy pierwszą, prywatną kliniką ortopedyczną w Warszawie. Od samego początku mieliśmy wizję stworzenia placówki, która będzie wiodącym ośrodkiem ortopedycznym nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi medyczne spełniały najwyższe standardy, a pacjent wracał do zdrowia w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania.

Potwierdza to uzyskany przez Carolina Medical Center certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 oraz bardzo dobre opinie pacjentów –
aż 96% z nich jest zadowolonych z naszych usług
(Badanie satysfakcji pacjentów 2017 r.). Tak wysokie uznanie nie byłoby możliwie bez codziennej pracy około 300-osobowego zespołu, w którego skład wchodzą lekarze różnych specjalizacji, radiolodzy wykwalifikowani w diagnostyce schorzeń i urazów ortopedycznych, fizjoterapeuci, pielęgniarki, pracownicy bloku operacyjnego oraz administracja.

CMC_20-lat-Carolina-Medical-Center-1

Dzięki tak dużemu zespołowi Carolina Medical Center może poszczycić się dziś ogromną liczbą wykonanych procedur oraz wyleczonych pacjentów. Każdego dnia naszą klinikę odwiedza kilkaset osób poszukujących najlepszych specjalistów oraz profesjonalnej obsługi.

CMC_pacjenci-Carolina-Medical-Center

ponad

CMC_specjaliści-Carolina-MedicalCenter

ponad

CMC_rehabilitacja-w-Carolina-Medical-Center

ponad

CMC_badania-diagnostyczne-w-Carolina-Medical-Center

ponad

CMC_operacje-w-Carolina-Medical-Center

ponad

1

Carolina Medical Center – prekursor innowacyjnych technik i procedur medycznych
w ortopedii i chirurgii kręgosłupa

Carolina Medical Center to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce. Od samego początku naszym celem było podążanie za najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ortopedii. Ta idea prześwieca nam do dziś – kiedy na świecie pojawiają się nowe metody, my staramy się jako pierwsi wprowadzić je na polski rynek. Wszystko po to aby lepiej, skuteczniej i szybciej leczyć naszych pacjentów.

Obecnie jesteśmy wiodącym ośrodkiem ortopedycznym w Polsce. Wykonujemy zabiegi operacyjne z użyciem najnowocześniejszych technologii, a metody wykorzystywane przez naszych specjalistów są cenione na całym świecie. Osiągnięć na naszym koncie jest wiele, m.in.: pierwsza w Europie artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego stawu kolanowego z odtworzeniem jego pełnej struktury, pierwsze w Polsce przeszczepy łąkotek, czy  pierwsza w Europie operacja wszczepienia macierzy pozakomórkowej ECM. Naszą zasługą jest także popularyzacja metody leczenia stawu skokowego z zastosowaniem protez. Pierwsza operacja z wykorzystaniem protezy INBONETM odbyła się w Carolina Medical Center w 2009 roku. Pierwsi w kraju przeprowadziliśmy również operacje wszczepienia protez HINTEGRATM oraz CADENCETM.

CMC_centra-kompetencji-Carolina-Medical-Center

Specjalizujemy się także w chirurgii kręgosłupa, zwłaszcza w małoinwazyjnych metodach leczenia schorzeń i urazów. Realizujemy całą gamę zabiegów chirurgicznych. Jako jedyni w Polsce wykonujemy operacje usunięcia przepukliny dysku w odcinku lędźwiowym z wykorzystaniem endoskopowej metody joimax®.

Podążając za światowym trendem, w Carolina Medical Center rozwijamy medycynę spersonalizowaną. W skomplikowanych przypadkach ortopedycznych stosujemy technologię 3D, którą wykorzystujemy do precyzyjnego zaplanowania procesu leczenia zanim pacjent trafi na salę operacyjną, a także do przygotowania indywidualnych, „szytych na miarę” implantów.

Medycyna spersonalizowana wykorzystywana jest także w chirurgii kręgosłupa, m.in. do indywidualnie zaprojektowanych i produkowanych implantów do korekcji kręgosłupa.

Dowiedz się więcej o największych osiągnięciach w zakresie ortopedii i chirurgii kręgosłupa.

Klinika Medycyny Sportowej

Od lat leczymy osoby uprawiające sport amatorsko, ale także sportowców wyczynowych. Dbamy o zdrowie najlepszych polskich olimpijczyków. Jesteśmy Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego – w latach 2014-2018 w naszej klinice leczyło się ponad 300 zawodników. Współpracujemy ze związkami sportowymi, których przedstawiciele odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej (m.in. Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Zapaśniczym, Polskim Związkiem Kajakowym). Od lat jesteśmy Partnerem Medycznym Polskiego Baletu Narodowego.

Carolina Medical Center może pochwalić się także tytułem FIFA Medical Centre of Excellence.

Nasi partnerzy