Leczenie bólu kręgosłupa

Zaufali nam

Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jaką zgłaszają się pacjenci do lekarza. Szacuje się, że ok. 84 proc. Polaków uskarża się na ból tej części ciała. W Centrum Leczenia Bólu w Szpitalu Carolina odpowiadamy na potrzeby pacjentów – Centrum zostało stworzone by pomagać w odzyskaniu zdrowia i wyeliminowaniu problemów z kręgosłupem, którym często towarzyszy ból uniemożliwiający prawidłowe funkcjonowanie.

Jeśli ból kręgosłupa trwa dłużej niż trzy dni, regularnie powraca, promieniuje wzdłuż ręki lub nogi, występują mrowienia, drętwienia, utrata czucia oraz osłabienie siły mięśniowej – należy zgłosić się do lekarza. Zapewniamy konsultacje oraz niezbędną diagnostykę obrazową, pozwalającą opracować plan leczenia.

Przy silnym bólu kręgosłupa środki przeciwbólowe i przeciwzapalne są często nieskuteczne , a rehabilitacja pomaga, ale na krótko. Jednym z rozwiązań jest zabieg operacyjny jednak w niektórych przypadkach jest to niewskazane, np. z racji chorób towarzyszących, czy wieku pacjenta. Z tego powodu nasi specjaliści w leczeniu bólu kręgosłupa wdrożyli Protokół interwencyjnego leczenia bólu, na który składają się m.in. blokady diagnostyczne, blokady diagnostyczno-terapeutyczne, termolezja oraz neuromodulacja. Głównymi wskazaniami stosowania tego protokołu jest ból, oporny na rutynowe leczenie oraz sytuacja, w której nie jesteśmy w stanie rozpoznać konkretnej przyczyny i umiejscowienia bólu. Dodatkowo metody stosowane w ramach interwencyjnego leczenia bólu działają bezpośrednio w miejscu jego powstania. Dzięki temu można zapobiec rozwinięciu się zespołu bólowego.

Co oferujemy Pacjentom w ramach leczenia bólu kręgosłupa?

Konsultacje specjalistyczne i szeroka diagnostyka

Konsultacje przeprowadzane są przez wybitnych specjalistów – neurochirurgów, którzy mają bogate doświadczenie w zakresie zachowawczego i operacyjnego leczenia bólu kręgosłupa. W naszym Centrum wykonujemy pełną diagnostykę kręgosłupa – rezonans magnetyczny, tomografię komputerową i RTG.

Interwencyjne leczenie bólu kręgosłupa

Specjaliści Centrum Leczenia Bólu Kręgosłupa wykorzystują nowoczesne metody leczenia: blokady i ostrzykiwanie (stawowe, punktów spustowych, okołokręgosłupowe), neurolizy, termolezje, neuromodulacje (stymulację pulsacyjną), czy stymulacje rdzenia kręgowego.

 

Rehabilitacja kręgosłupa

Zabieg sam w sobie nie rozwiązuje problemu chorego kręgosłupa – równie istotne jest przywrócenie prawidłowej funkcji i zabezpieczenie kręgosłupa przed bólem. W tym pomocna jest rehabilitacja z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy dostosują rehabilitację do stanu zdrowia i możliwości pacjenta.

Sprawdź metody leczenia bólu kręgosłupa

Doświadczona kadra medyczna

Specjaliści leczenia bólu kregosłupa

Dr n. med. Krzysztof Szalecki
Dr n. med. Krzysztof Szalecki

Specjalista neurochirurgii

lek. Albert Jeznach
lek. Albert Jeznach

Internista, Lekarz medycyny bólu

lek. Maciej Bujko
lek. Maciej Bujko

Specjalista neurochirurgii

lek. Jurij Kseniuk
lek. Jurij Kseniuk

Specjalista neurochirurgii, Ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa

Potrzebujesz operacji kręgosłupa?

W naszej klinice już od kilku lat rozwijamy Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa, w którym wykonujemy pełen zakres zabiegów. Specjalizujemy się w chirurgii małoinwazyjnej, która zapewnia szerokie możliwości stosowania. Zobacz więcej.

Dowiedz się więcej o leczeniu bólu kręgosłupa

Opinia pacjenta

Iwona Gębicka
03.08.2017
"W Carolinie dostałam konkretną diagnozę i konkretne rozwiązanie problemu."