Terapia Orthokine

Terapia Orthokine® jest jednym ze sposobów leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów oraz stanów zapalnych. Stosowana jest także w celu wspomagania leczenia po zabiegu operacyjnym, prewencji dolegliwości bólowych, a także w profilaktyce artrozy stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęstsze schorzenie układu ruchu. Dotyczy zazwyczaj stawu kolanowego, biodrowego, ramiennego oraz kręgosłupa. Skutkiem choroby zwyrodnieniowej jest ból, pojawiający się w trakcie aktywności, i sztywność stawu. W trakcie zaostrzenia, gdy ból jest nasilony i odczuwany w spoczynku, może rozwinąć się dodatkowo stan zapalny.

Terapia Orthokine® polega na wstrzyknięciu pacjentowi specjalnych białek ochronnych pozyskanych i odseparowanych z krwi od niego wcześniej pobranej. Dzięki temu mieszanina autologicznych białek surowicy Orthokine® nie zawiera żadnych obcych dla organizmu substancji.

Jest to w pełni bezpieczna i skuteczna metoda leczenia, poparta licznymi badaniami klinicznymi. Terapia stosowana jest już od ponad 10 lat. Nie uzależnia i można ją powtarzać. O jej długości i liczbie podań (wstrzyknięć) decyduje lekarz prowadzący.

Wskazania dla terapii Orthokine®

Terapia Orthokine® rekomendowana jest dla osób z chorobą zwyrodnieniową stawów lub cierpiących na przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa (ucisk korzeni nerwowych w odcinku lędźwiowym). Ze względu na białka IL-1Ra, o działaniu przeciwzapalnym, wytworzone z krwi pacjenta stosowana jest w leczeniu zapalenia stawów. Terapia zalecana jest po operacjach stawu kolanowego (np. po rekonstrukcji więzadła krzyżowego) w celu ograniczenia ryzyka powstania stanu zapalnego oraz zmniejszania bólu pooperacyjnego. Terapia, która poprawia ruchomość stawu, wskazana jest także dla sportowców po kontuzjach, chcących jak najszybciej wrócić do aktywności.

Etapy terapii Orthokine®

Zaufali nam

Opinia pacjenta

Pani Olga
29.07.2019
"Opieka na oddziale na naprawdę wysokim poziomie."

Zalety terapii Orthokine®

  • zwiększa jakość życia, dzięki poprawie ruchomości w stawach,
  • zapobiega powstaniu stanu zapalnego,
  • przeciwdziała degeneracyjnym chorobom stawów,
  • zabezpiecza chrząstki,
  • długotrwale działa (ok. 35-40 proc. pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów po 3,5 roku od podania czynników sygnalizowało o korzyściach terapii),
  • skutecznie dociera do miejsca stanu zapalanego i bólu,
  • podanie nie wymaga znieczulenia ogólnego ani operacji chirurgicznej, przez co występuje niskie ryzyko infekcji.