Wspomaganie gojenia

Masz złamanie, które nie chce się zrosnąć? Szukasz skutecznej i bezpiecznej metody, która pomoże ci szybciej wrócić do formy? Skorzystaj z ultradźwiękowego systemu EXOGEN® przyspieszającego gojenie złamań kości.

W Carolina Medical Center stosujemy nowoczesne metody terapeutyczne pomagające naszym pacjentom w szybszym powrocie do sprawności fizycznej. Pacjenci ze złamaniami kości, w tym także osoby ze złamaniami niezrastającymi się, mogą skorzystać w naszej klinice z nieinwazyjnego i bardzo prostego w użyciu wspomagania gojenia złamań EXOGEN®.

Urządzenie wykorzystuje bezpieczne, pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu, pobudzające naturalne procesy gojenia organizmu. EXOGEN® wysyła fale ultradźwiękowe przez skórę oraz tkanki miękkie do złamania stymulując komórki do produkowania czynników wzrostu i białek ważnych dla procesu gojenia kości.

Zastosowanie EXOGEN®

EXOGEN® można stosować przy:

  • leczeniu złamań powierzchownych i głębokich
  • leczeniu złamań niezrastających się oraz niedawno złamanych kości
  • leczeniu złamań z zastosowaniem metalowych elementów unieruchamiających lub implantów

System EXOGEN® może być stosowany także u osób z założonym gipsem. W takim przypadku należy wykonać otwór w gipsie, przez który będzie można przyłożyć do skóry końcówkę urządzenia.

System wspomaga leczenie zachowawcze. Może być stosowany nawet w przypadku stabilizatorów.

Czym jest EXOGEN®?

Badania kliniczne wykazały, że urządzenie EXOGEN umożliwia wygojenie do 86% złamań, które nie goją się samoistnie oraz przyspiesza o 38% gojenie się świeżych złamań. Korzystanie z urządzenia jest bezbolesne. Należy stosować go codziennie przez 20 minut. Liczbę potrzebnych dawek określa lekarz.

System EXOGEN® to jedyne w Polsce urządzenie przenośne przyspieszające gojenie złamania. Urządzenie wyposażone jest w dziennik leczenia. Pacjent może skorzystać także z aplikacji na telefon EXOGEN CONNECTS, która wysyła automatycznie przypomnienia o zabiegach za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej.

EXOGEN® można wypożyczyć w Carolina Medical Center bezpłatnie. Pacjent płaci jedynie za przepisaną liczbę impulsów. Z urządzenia należy korzystać codziennie przez 20 minut w okresie ustalonym przez lekarza. Rozliczane jest według zużycia dawek/impulsów.

Zaufali nam

Opinia pacjenta

Borys Szewczyk
21.10.2021
"...drugiego życia, jakie mi Pani dała, nie spędzam siedząc na kanapie. Robię co mogę, by żyć aktywnie a zwieńczeniem dotychczasowych starań jest pokonanie w ostatni weekend Runmageddonu..."