Nasi pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instrumentów i urządzeń endoskopowych.
Nasi pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instrumentów i urządzeń endoskopowych.
Endoskopowa chirurgia kręgosłupa ma zastosowanie w przypadku niemal wszystkich rodzajów przepuklin krążka międzykręgowego (dyskopatii) w odcinku lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa; stenozy kręgosłupa i patologii na poziomie L5/S1. Stosuje się ją również w do leczenia takich schorzeń, jak cysty stawów międzywyrostkowych, zwężenie otworu międzykręgowego i cieśń zachyłkowa, hipertrofia więzadła żółtego, osteofity lędźwiowe, zespół ogona końskiego oraz w operacjach powtórnych lub kontrolnych (bliznowacenie po innych operacjach).
Metoda ta ma szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub przebytych chorób nie mogą mieć operacji otwartych (klasycznych).
Zabieg wykonywany jest w warunkach sali operacyjnej. Pacjent układany jest na boku lub brzuchu.
KROK 1
Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie na skórze (0,5 – 1 cm) i tworzy kanał prowadzący bezpośrednio do miejsca przepukliny. Otaczające tkanki są ostrożnie odsuwane bez przecinania. Dzięki temu nie dochodzi do naruszenia mięśni i więzadeł przykręgosłupowych oraz kości.
KROK 2
Chirurg wprowadza endoskop przez otwór prowadzący do pola zabiegowego. Usuwa ostrożnie przepuklinę krążka międzykręgowego.
KROK 3
Następnie wyjmuje się wszystkie instrumenty oraz zakłada szwy i opatrunek na niewielkie nacięcie.
Po operacji na ciele pacjenta pozostaje jedynie niewielka blizna (0,5 – 1 cm). Pacjent może opuścić szpital najczęściej już dobę po operacji. Powinien rozpocząć rehabilitację – jest ona bowiem integralną częścią skutecznego leczenia kręgosłupa.
Wyspecjalizowany w rehabilitacji kręgosłupa zespół fizjoterapeutów pomaga pacjentom niwelować dysfunkcje, powrócić do sprawności i zapobiegać nawrotom dolegliwości. Poznaj stosowane przez nas metody rehabilitacji kręgosłupa.
Pan Damian przeszedł minimalnie inwazyjną operację usunięcia dysku w odcinku lędźwiowym kręgosłupa w Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa w Carolina Medical Center.
Operację przeprowadził doktor Jurij Kseniuk.
Specjaliści endoskopowej chirurgii kręgosłupa
Zobacz cały zespółSpecjalista neurochirurgii
Specjalista neurochirurgii i neurotramatologii
Specjalista neurochirurgii, Ordynator Oddziału Chirurgii Kręgosłupa