lek. Maciej Bujko

Specjalista neurochirurgii

lek. Maciej Bujko
Specjalizuję się w małoinwazyjnych technikach operacji mózgu i kręgosłupa z zastosowaniem mikroskopu operacyjnego i endoskopii oraz w interwencyjnym leczeniu bólu. Samodzielnie przeprowadziłem ponad 2500 operacji. Jestem międzynarodowym instruktorem pełnej endoskopowej chirurgii kręgosłupa RIWO Spine.

Informacje o konsultacjach lekarskich

Warszawa

Pory 78, Warszawa

Mapa
Języki

Języki: angielski, niemiecki, rosyjski

Cennik
Cennik:
Konsultacja neurochirurgiczna - 400 zł

Współpracujemy z ubezpieczycielami zagranicznymi. Sprawdź, czy akceptujemy Twoje ubezpieczenie.

O mnie

Jestem specjalistą neurochirurgii, absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego, certyfikowanym instruktorem chirurgii endoskopowej kręgosłupa. Specjalizuję się w leczeniu operacyjnym schorzeń mózgu i kręgosłupa, a także interwencyjnym leczeniem bólu. Szkolenie specjalizacyjne z neurochirurgii odbyłem w Klinice Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Klinice Neurochirurgii CMKP w Warszawie. Samodzielnie przeprowadziłem ponad 2500 operacji.

Specjalizuję się w małoinwazyjnych technikach operacyjnych mózgu i kręgosłupa z zastosowaniem mikroskopu operacyjnego i endoskopii. Posiadam szczególne doświadczenie w chirurgii nowotworów mózgu – glejaków (operacje z neuromonitoringiem, w wybudzeniu), guzów podstawy czaszki (m.in. guzy kąta mostowo-móżdżkowego), dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe z dostępów klasycznych (otwartych) oraz pełen zakres chirurgii endoskopowej kręgosłupa, instrumentalne stabilizacje kręgosłupa, sztuczne dyski, odbarczenia szczytowo-potyliczne w zespole Chiari, mikroodbarczenia naczyniowe w konfliktach naczyniowo-nerwowych (neuralgia trójdzielna, połowiczy kurcz twarzy), plastyki podstawy czaszki – interdyscyplinarne operacje endoskopowe z zespołem laryngologicznym, naczyniaki i tętniaki mózgu (pęknięte i niepęknięte, operacje klasyczne i endowaskularne – unikalne wśród neurochirurgów doświadczenie), naczyniaki rdzenia kręgowego, endoskopowe leczenie wodogłowia i torbieli mózgu/kręgosłupa, interwencyjne leczenie bólu (blokady kręgosłupa, stawów międzykręgowych, foraminalne, zwojów nerwowych, epiduralne, blokady nerwów obwodowych pod RTG lub USG, termolezje, implantację stymulatorów rdzeniowych w leczeniu bólu)

Wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii kręgosłupa i leczenia bólu

  • pełen zakres chirurgii endoskopowej kręgosłupa
  • dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe z dostępów klasycznych (otwartych)
  • instrumentalne stabilizacje kręgosłupa
  • sztuczne dyski
  • interwencyjne leczenie bólu (blokady kręgosłupa, termolezje)

Wykształcenie

  • 2018-2019 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Podyplomowe Studia Medycyny Bólu
  • 2009 uzyskanie tytuł specjalisty neurochirurgii
  • 1995-2001 Warszawski Uniwersytet Medyczny I Wydział Lekarski

Doświadczenie zawodowe

  • 2022 międzynarodowy instruktor pełnej endoskopowej chirurgii kręgosłupa RIWO Spine
  • 2022 operator w CM Gamma Warszawa
  • 2019 do chwili obecnej operator w interdyscyplinarnym zespole endoskopowych technik operacji podstawy czaszki w Klinice Otolaryngologii WUM Szpitala Czerniakowskiego i CSK MSWiA w Warszawie
  • 2014 rok do chwili obecnej konsultant i operator neurochirurg w Oddziale Neurochirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim
  • 2016 do chwili obecnej konsultant i operator neurochirurg w Szpitalu św.Anny w Warszawie
  • 2014-2018 konsultant i operator neurochirurg w Szpitalu Praskim w Warszawie
  • 2014-2015 konsultant i operator neurochirurg w Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala im.Bogdanowicza w Warszawie
  • 2011-2014 konsultant neurochirurg w Centrum GammaKnife
  • 2008-2013 konsultant i operator neurochirurg w Carolina Medical Center
  • 2015-2016 asystent w Klinice Neurotraumatologii, Traumatologii i Okulistyki Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • 2007-2014 asystent naukowo-dydaktyczny/starszy wykładowca Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego CMKP w Warszawie (kierownik specjalizacji prof.M.Ząbek) neurochirurg i wykładowca kursów specjalizacyjnych/doskonalących organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (przeprowadzonych ponad 100 wykładów)
  • 2002-2007 młodszy asystent w  Klinice Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (kierownik specjalizacji prof.A.Marchel)

Działalność naukowa

Jestem autorem i współautorem prezentacji i doniesień zjazdowych oraz publikacji dot. problematyki neurochirurgicznej. Ukończyłem 4-letni cykl Polskiej Szkoły Neurochirurgii oraz Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Training, a także 2-letni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Spine Training. Jestem wykładowcą kursów specjalizacyjnych i doskonalących organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Dysponuję szeregiem certyfikatów potwierdzających umiejętności w zakresie leczenia kręgosłupa.

Członkostwo w organizacjach

  1. Europejskie Towarzystwo Neurochirurgów EANS
  2. Europejskie Towarzystwo Chirurgów Kręgosłupa AO Spine
  3. Polskie Towarzystwo Badania Bólu
  4. Polskie Towarzystwo Neurochirurgów
Aktualności zobacz więcej
Chirurgia kręgosłupa – kiedyś i dziś

16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kręgosłupa, w związku z tym zachęcamy do zapoznania się z najnowszym materiałem, w którym lek. Maciej Bujko porównuje metody operacyjnego leczenia kręgosłupa. Czym różni się metoda klasyczna od endoskopowej? Zachęcamy do lektury!