Pory 78, Warszawa
MapaSpecjalista chirurgii dziecięcej
Pory 78, Warszawa
MapaJęzyki: angielski
Współpracujemy z ubezpieczycielami zagranicznymi. Sprawdź, czy akceptujemy Twoje ubezpieczenie.
Wiedzę i doświadczenie z chirurgii dziecięcej zdobyłam w Klinice Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Instytutu „Pomnik – Centrum zdrowia Dziecka” w Warszawie.
Uczestniczyłam w licznych kursach doskonalących oraz zjazdach naukowych w kraju i za granicą.
Konsultuję dzieci w każdym wieku (od okresu noworodkowego do 18 roku życia).
W codziennej pracy bardzo ważne jest dla mnie zorganizowanie opieki okołooperacyjnej tak, żeby stres związany z operacją był zredukowany do minimum a powrót pacjenta do domu był możliwie szybki m.in. poprzez stosowanie założeń protokołu ERAS (Enhanced Recovery After Surgery).
Przykładowe operacje wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia:
Żeglarstwo (instruktor żeglarstwa), windsurfing, wioślarstwo
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych
Przygotowanie dziecka do zabiegu to niezwykle ważny etap, który może wpłynąć na samopoczucie malucha oraz przebieg leczenia. Dla wielu pociech wizyta w placówce medycznej wiąże się z lękiem, niepewnością i stresem. Dlatego istotne jest, aby rodzice lub opiekunowie pomogli dziecku zrozumieć, czego się spodziewać.
Trudności z odprowadzaniem napletka do rowka zażołędnego są jedną z przyczyn zgłaszania się rodziców z chłopcem do lekarza. Jakie są fakty, a jakie mity dotyczące stulejki? Odpowiedzi udziela dr n. med. Katarzyna Bałaż, chirurg dziecięcy.
Przepuklina pępkowa jest zazwyczaj bezbolesna i niegroźna. Często zamyka się sama, bez leczenia. Jednak uwypuklenie w okolicy pępka to zmartwienie, z jakim muszą zmierzyć się świeżo upieczeni rodzice. Dr Katarzyna Bałaż rozwiewa wątpliwości oraz obala mity o przepuklinie pępkowej. Czytaj więcej.