Problemy z barkiem?

Nie zwlekaj z leczeniem

i już dziś umów wizytę

Warszawa, Pory 78

Jak dojechać

Ból barku nie daje o sobie zapomnieć? Masz problem z założeniem kurtki? Nie możesz się uczesać? Czujesz jak Twój bark „chrupie” lub „strzela”? 

Dolegliwości bólowe stawu kolanowego czy biodrowego uniemożliwiają często poruszanie się, przez co wizyta u lekarza jest niezbędna, by poprawić komfort i samopoczucie. Jednak na ból barku, łokcia lub ręki pacjenci często przymykają oko i odwlekają wizytę u specjalisty.

Niezliczona ilość osób żyje z bólem barku lub łokcia każdego dnia. Są to dość regularnie występujące dolegliwości, ponieważ staw ramienny jest jednym z najczęściej wykorzystywanych. Chociaż bywa rzadziej narażony na zniszczenie (choroba zwyrodnieniowa) niż staw kolanowy czy biodrowy, jest podatny na różne patologie, np. zwichnięcie czy uszkodzenie ścięgien stożka rotatorów.

Dlaczego nie warto zwlekać z bólem barku lub ręki?

  • Wielu pacjentów toleruje ból, wręcz przyzwyczaja się do niego, i zmienia codzienne nawyki. Gdy jedna część ulega uszkodzeniu, zachwiana jest równowaga, siła i elastyczność. Gdy staramy się unikać bólu, nadwyrężamy pozostałe części ciała, a to może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Zamiast sobie pomóc, sami sobie szkodzimy!
  • Ból barku sam nie przejdzie, jeśli utrzymuje się powyżej tygodnia. To oznaka, że coś poważnego dzieje się z ręką – np. stan zapalny w obrębie kaletki podbarkowej, bark zamrożony czy artroza stawu barkowego.

Kiedy należy udać się do ortopedy?

Po pierwsze odpowiedz na trzy pytania:

  • czy mam ograniczony zakres ruchu?
  • czy odczuwam silny ból barku, uniemożliwiający wykonywanie czynności?
  • czy mam wrażenie przeskakiwania w stawie?
Dlaczego bark strzela?

Jeśli odpowiedzi na wszystkie trzy pytania brzmią „tak”, należy skorzystać z pomocy specjalisty. Lekarz przeprowadzi badanie kliniczne, oceni objawy oraz zapozna się z historią choroby. Zazwyczaj w przypadku diagnostyki barku wymagane są badania obrazowe.

Co oferujemy naszym pacjentom?

Diagnostyka, rehabilitacja i zabiegi w jednym miejscu

Oferujemy pacjentom kompleksowe leczenie: konsultacje u wybitnych ortopedów specjalizujących się w leczeniu urazów stawu ramiennego i ręki, indywidualnie dobraną rehabilitację oraz badania obrazowe, w tym badanie rezonansem magnetycznym z kontrastem dostawowym i USG.

Rehabilitacja barku i ręki

Fizjoterapia odgrywa dużą rolę zarówno w leczeniu zachowawczym, jak i w przygotowaniu pacjenta do planowanej operacji i po przeprowadzeniu zabiegu. Rehabilitacja pomaga złagodzić dolegliwości bólowe, wzmacnia mięśnie oraz pozwala zwiększyć zakres ruchomości w stawie. Jest to słowo klucz powrocie do sprawności i zdrowia.

Operacje stawu ramiennego i ręki

Przeprowadzamy m.in. artroskopie barku, operacje rekonstrukcyjne i operacje endoprotezoplastyki stawu ramiennego, przy których coraz częściej wykorzystujemy technologię 3D i implanty „custom made” dopasowane do konkretnego pacjenta. Wykonujemy małoinwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii ręki w warunkach gabinetu zabiegowego, tzw. „lokalnej sterylności gabinetu zabiegowego”.

Poznaj ortopedów od leczenia stawu ramiennego i ręki

Zobacz więcej
dr n. med. Tomasz Kowalski
dr n. med. Tomasz Kowalski

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Karolina Stępień
lek. Karolina Stępień

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Krzesimir Sieczych
lek. Krzesimir Sieczych

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Łukasz Luboiński
lek. Łukasz Luboiński

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Piotr Zaorski
lek. Piotr Zaorski

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Robert Omilian
lek. Robert Omilian

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Poznaj fizjoterapeutów od leczenia barku i ręki

Zobacz więcej
Marcin Kotlarski
Marcin Kotlarski

Fizjoterapeuta

Matylda Placzki
Matylda Placzki

Fizjoterapeuta

Mateusz Pepłowski
Mateusz Pepłowski

Fizjoterapeuta

Katarzyna Mielnicka
Katarzyna Mielnicka

Fizjoterapeuta, dyplomowany osteopata

Marcin Kotlarski
Marcin Kotlarski

Fizjoterapeuta

Anna Wolańska
Anna Wolańska

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Trzy powody, dla których warto leczyć się w Szpitalu Carolina

1
Przywracamy zdrowie nie tylko aktywnym

Jesteśmy prekursorami w stosowaniu wielu innowacyjnych technik i procedur medycznych. Pomagamy pacjentom na każdym etapie ich życia. Mamy ogromne doświadczenie w leczeniu osób aktywnych i sportowców – możemy poszczycić się certyfikatem FIFA. Jesteśmy też Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

2
Zabiegi przez dziurkę od klucza

W naszym szpitalu specjalizujemy się w chirurgii małoinwazyjnej, która zapewnia szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub innych chorób nie mogą mieć operacji klasycznych. Małoinwazyjne leczenie to m.in.: krótki pobyt w szpitalu, niezauważalne blizny pooperacyjne, mała utrata krwi, znikome ryzyko zakażeń.

3
Pozytywne opinie naszych pacjentów

Codziennie spotykamy się z uznaniem naszych pacjentów, czego dowodem są wysokie oceny prowadzonych przez nas badań opinii. Obecnie aż 95% pacjentów poleciłoby znajomym nasze usługi. Nasi pacjenci doceniają specjalistów Szpitala Carolina za profesjonalizm, troskę  i umiejętność tłumaczenia skomplikowanych zagadnień medycznych.

Nie zwlekaj z leczeniem i już dziś umów się na wizytę!

Zadzwoń +48 22 35 58 203

Nasz Dział Obsługi Pacjenta działa 24h/7.

Umów wizytę online

i zobacz wszystkie dostępne terminy. Formularz do umawiania znajdziesz u góry strony!

Doznałeś kontuzji?

W naszym szpitalu Działa Ostry Dyżur Ortopedyczny, czynny 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i w święta.