Chirurgia barku

Ból barku nie daje o sobie zapomnieć? Masz problem z założeniem kurtki? Nie możesz się uczesać? Czujesz jak Twój bark “chrupie” lub “strzela”? A może otrzymałeś skierowanie na zabieg artroskopii stawu ramiennego lub endoprotezoplastyki?

Skorzystaj z pomocy specjalistów Szpitala Carolina

Dolegliwości bólowe stawu kolanowego czy biodrowego uniemożliwiają często poruszanie się, przez co wizyta u lekarza jest niezbędna, by poprawić komfort i samopoczucie. Jednak na ból barku, łokcia lub ręki pacjenci często przymykają oko i odwlekają wizytę u specjalisty.

Niezliczona ilość osób żyje z bólem barku lub łokcia każdego dnia. Są to dość regularnie występujące dolegliwości, ponieważ staw ramienny jest jednym z najczęściej wykorzystywanych. Chociaż bywa rzadziej narażony na zniszczenie (choroba zwyrodnieniowa) niż staw kolanowy czy biodrowy, jest podatny na różne patologie, np. zwichnięcie czy uszkodzenie ścięgien stożka rotatorów.

Dlaczego nie warto zwlekać z bólem barku?

  • Wielu pacjentów toleruje ból, wręcz przyzwyczaja się do niego, i zmienia codzienne nawyki. Gdy jedna część ulega uszkodzeniu, zachwiana jest równowaga, siła i elastyczność. Gdy staramy się unikać bólu, nadwyrężamy pozostałe części ciała, a to może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Zamiast sobie pomóc, sami sobie szkodzimy!
  • Ból barku sam nie przejdzie, jeśli utrzymuje się powyżej tygodnia. To oznaka, że coś poważnego dzieje się z ręką – np. stan zapalny w obrębie kaletki podbarkowej, bark zamrożony czy artroza stawu barkowego.

Kiedy należy skorzystać z pomocy ortopedy?

Po pierwsze odpowiedz na trzy pytania:

  • czy mam ograniczony zakres ruchu?
  • czy odczuwam silny ból barku, uniemożliwiający wykonywanie czynności?
  • czy mam wrażenie przeskakiwania w stawie?

Jeśli odpowiedzi na wszystkie trzy pytania brzmią „tak”, należy skorzystać z pomocy specjalisty. Lekarz przeprowadzi badanie kliniczne, oceni objawy oraz zapozna się z historią choroby. Zazwyczaj w przypadku diagnostyki barku wymagane są badania obrazowe.

Trzy powody, dla których warto wybrać Szpital Carolina

Diagnostyka, rehabilitacja i zabiegi w jednym miejscu

Oferujemy pacjentom kompleksowe leczenie: konsultacje u wybitnych ortopedów specjalizujących się w leczeniu urazów stawu ramiennego, rehabilitację oraz badania diagnostyczne, w tym badanie MRI z kontrastem dostawowym.

Ponad 20 lat doświadczenia

Posiadamy ogromne doświadczenie w leczeniu osób aktywnych i sportowców. Posiadamy certyfikat FIFA Medical Centre of Excellence. Jesteśmy wieloletnim Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Nowoczesne podejście

Proces leczenia dobierany jest dla każdego Pacjenta indywidualnie. Stosujemy innowacyjne i małoinwazyjne techniki operacyjne, umożliwiając jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Specjaliści od leczenia barku

Ortopedzi specjalizujący się w leczeniu barku

Zobacz więcej
dr n. med. Tomasz Kowalski
dr n. med. Tomasz Kowalski

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Krzesimir Sieczych
lek. Krzesimir Sieczych

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

lek. Mateusz Janik
lek. Mateusz Janik

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Lek. Jakub Sobczyk
Lek. Jakub Sobczyk

Lekarz w trakcie specjalizacji

Poznaj fizjoterapetów od rehabilitacji barku

Zobacz więcej
Łukasz Markiewicz
Łukasz Markiewicz

Fizjoterapeuta

Marcin Ciosek
Marcin Ciosek

Fizjoterapeuta

Włodzimierz Guliyan
Włodzimierz Guliyan

Magister fizjoterapii

Matylda Placzki
Matylda Placzki

Fizjoterapeuta

Marcin Kotlarski
Marcin Kotlarski

Fizjoterapeuta

Mateusz Pepłowski
Mateusz Pepłowski

Fizjoterapeuta

Otrzymałeś skierowanie na zabieg barku?

  • Wykonujemy pełen zakres zabiegów – przeprowadzamy m.in. artroskopie barku, operacje rekonstrukcyjne i operacje endoprotezoplastyki stawu ramiennego, przy których coraz częściej wykorzystujemy technologię 3D i implanty „custom made” dopasowane do konkretnego pacjenta.
  • Stawiamy na małoinwazyjność i bezpieczeństwo – w naszym szpitalu specjalizujemy się w chirurgii małoinwazyjnej, która zapewnia szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub innych chorób nie mogą mieć operacji klasycznych. Małoinwazyjne leczenie to: krótki pobyt w szpitalu, niezauważalne blizny pooperacyjne i duże bezpieczeństwo – mała utrata krwi, znikome ryzyko zakażeń.
  • “Szpital bez bólu” – zdobyliśmy certyfikat „Szpital bez bólu”, który potwierdza wprowadzenie przez nas najwyższych standardów leczenia i rekomendowanych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Przykładowe zabiegi chirurgii barku:

  • zespolenie złamania obojczyka z użyciem płytki
  • artroskopia i bursoskopia stawu ramiennego – dekompresja przestrzeni, artroliza stawu (artroskopia barku)
  • artroskopowa stabilizacja stawu ramiennego i barkowo-obojczykowego
  • artroskopowa rekonstrukcja stożka rotatorów
  • artroskopowa stabilizacja stawu ramiennego i rekonstrukcja stożka rotatorów
  • zespolenie złamania obojczyka z użyciem stabilizacji śródszpikowej TEN lub płytki dedykowanej
  • endoprotezoplastyka stawu ramiennego z użyciem protez „szytych na miarę”

Zaufało nam tysiące Pacjentów - zrób to i Ty!