UMÓW WIZYTĘ
Choroby KręgosłupaStabilizacja kręgosłupa
IKONA-KREGOSLUP1

CENTRUM LECZENIA CHORÓB KRĘGOSŁUPA

STABILIZACJA KRĘGOSŁUPA METODĄ IMPLANTACJI IN SPACE

W klinice Carolina Medical Center prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek przeprowadza unikalną w Polsce operację stabilizacji kręgosłupa metodą Implantacji In Space – przy zastosowaniu rozwórki międzywyrostkowej.

WSKAZANIA I CEL LECZENIA

U niektórych chorych z przewlekłymi bólami kręgosłupa, u których leczenie farmakologiczne i rehabilitacyjne jest nieskuteczne i wszystkie dostępne metody wyczerpały swoje możliwości, można wykonać operację kręgosłupa metodą przezskórną. Unika się w ten sposób dużej operacji, przecinającej skórę, mięśnie i otwierającej kręgosłup. Unika się również, co nie mniej ważne, powikłań możliwych podczas tak dużej operacji.

Przeprowadzona przez profesora operacja polega na wszczepieniu metodą przezskórną implantu pomiędzy wyrostki kolczyste kręgosłupa, co zwiększa wymiar kanału kręgowego i otworów kostnych, przez które przechodzą nerwy. Zwiększając wymiar kanału kręgowego likwiduje się ucisk na struktury nerwowe kręgosłupa i eliminuje ból oraz przywraca jego sprawność. Po takim zabiegu chory nie wymaga rehabilitacji, operacja jest całkowicie bezpieczna i pacjent praktycznie tego samego dnia może pójść do domu.

Operacje taką można wykonać w niektórych przypadkach dyskopatii lędźwiowej, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i chorób stawów międzykręgowych. Najogólniej – w przypadku szeroko rozumianych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, przebiegających z silnymi bólami.

METODY LECZENIA: